Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Poplatky
Publicita projektů
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Užitečné odkazy
Lúcký zpravodaj
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistDivadelní kroužek Louka

2018

Neděle 25. února sehráli naši ochotníci divadelní hru Balada pro banditu v beznadějně vyprodaném sále ve Veselí nad Moravou.


 

2017

Přidáváme podzimní termíny.
BALADA PRO BANDITU (Milan Uhde/Miloš Štědroň)


20. 10. (pátek) - 19. hod., KD Louka
21. 10. (sobota) - 19. hod., KD Louka
3. 11. (pátek) - 19. hod., KD Louka
Předprodej 18.10., 19.10. a 1.11. KD Louka 16-18h.
24. 11. (pátek) - Podzimní divadelní košt, Veselí n. Moravou (čas upřesníme)

 


Divadelní zájez 2017 - Karlovarsko

Článek je ZDE

 


Na plesovou sezónu navázali členové Divadelního spolku v Louce, kteří šestkrát před plně obsazeným sálem sehráli divadelní představení od autorů Milana Uhdeho - českého spisovatele, dramatika, scénáristy a politika a Miloše Štědroně - českého skladatele, hudebního vědce a pedagoga BALADA PRO BANDITU. Za nás za všechny diváky patří poděkování principálovi divadelního spolku panu Antonínovi Maňákovi a jeho asistence paní Jarmile Hrbáčkové za zrežírování muzikálové adaptace této hry. Hercům a herečkám za jejich skvělé výkony, dík patří taky hudebníkům za doprovodnou muziku. Děkujeme za důstojnou prezentaci obce. Divadelní spolek bezesporu patří k nejaktivnějším spolkům nejen v Louce, ale i v širokém okolí.


 


Představení 18.2., 24.2., 25.2., 3.3., 4.3. 2017

Předprodej 17.2., 23.2. a  2.3. vždy od 15 do 17 hod.


 

 7.ledna, kulturní dům Divadelní ples


Hodnocení plesu naleznete ZDE

Pro sezonu 2017 už začaly první zkoušky na podzim 2016.
Divadelní kroužek uvede  "Baladu pro banditu"


2016 

TURNAJ VE STOLNÍCH HRÁCH

Sobota 3. prosince. Obec Louka ve spolupráci s Ochotnickým divadelním souborem obce Louka uspořádala v prostorách kulturního domu Turnaj ve stolních hrách a to Člověče nezlob a Šachy. Registrace účastníků probíhala od 14 hodin, zahájení turnaje ve 14.30. Pro soutěžící byly připraveny hodnotné ceny, rovněž byl zabezpečen doprovodný program.

 

SLUHA DVOU PÁNŮ - FÁRÁNÍ A JEDNÍM KROKEM VE TŘECH STÁTECH

Sobota, neděle 10 - 11 září ukončili naši ochotníci divadelní sezónu výletem za krásami naší vlasti. Letos to byly Těšínské Beskydy. První zastávka byla v Ostravě, kde jsme navštívili expozici hornického muzea Landek park. Každý si mohl sáhnout na to, jak fárali naší horníci, jak namáhavá a těžká to byla práce. Dále naše putování pokračovalo do penzionu Mostař na břehu Žermanické přehrady. Po osvěžení v přehradě a dobré večeři jsme měli možnost shlédnout v České Těšíně divadelní představení "Sluha dvou pánů" od italského autora Carla Goldoniho. V neděli naše putování pokračovalo do jedinečného skvostu celorepublikového i regionálního významu Hrčavské Trojrozmezí. Z malebné vesničky Hrčava, která leží na nejvýchodnějším bodě naší republiky, kde u nás slunku vychází jako první, jsme se vydali na 7 km túru - rozmezí Česka, Slovenska a Polska. Na Slovenskou stranu  jsme se kvůli opravě mostu nedostali, zato polskou vesničku Jatelinka jsme důkladně prošli i s návštěvou místního kostelíka. Odtud byl výhled do tří republik jako na dlani. V Hrčavě jsme měli možnost si prohlédnout cyrilometodějský dřevěný kostelík, ve kterém se každoročně pořádají poutě a taky studánku s léčivou vodou. Pivní gurmáni ochutnali pivo Hrčavský Grunt čepovaný v hospůdce Na Vyhlídce. Naše putování bylo zakončeno obědem v restauraci Grůň v Mostech u Jablůnkova. Výlet byl velmi zdařilý a za jeho organizaci děkujeme paní Jarmile Hrbáčkové.


I letos opět hrajeme v Louce divadlo. Tentokrát komedii
ZTŘEŠTĚNÁ NEDĚLE,
otikona wink

Termíny divadleních představení:
Premiera: 16.4.2016  - 19:30
Reprízy: 22.,23.,29.,30. dubna


 

 

 


2015

DIVADELNICKÝ ZÁJEZD -  ČESKÝ KRUMLOV

   Divadelní ochotníci z Louky se opět sešli po půlroční odmlce. Tentokrát to však nebylo na prknech louckého kulturáku, kde svým divadelním představením rozdávají dobrou náladu jak místním, tak i přespolním divákům. První zářijový víkend jsme se vypravili za kulturou i my. Našim hlavním cílem bylo divadelní představení na otáčivém hledišti v Českém Krumlově a krásná příroda Šumavy. Čekalo nás večerní divadelní představení Baron Prášil.

   Někteří už divadlo navštívili dříve, ale někteří jej zažívali poprvé. Pro všechny to byl kulturní zážitek a určitě jsme  nabrali inspiraci na naše další divadelní představení. Všem se líbila prohlídka cisterciánského kláštera ve Vyšším Brodě, kde jsme dokonce na požádání průvodce zazpívali v kostele mariánskou píseň.

    Druhý den jsme prošli krásnou šumavskou přírodu. Jedna skupina navštívila pramen řeky Vltavy nedaleko Kvildy. Druhá skupina udělala výlet z Čeňkovy pily na Antýgl kolem řeky Vydry, ti zdatnější pokračovali dále Hamerským potokem až na Kvildu. Po celodenním výletě se všichni potkali na Kvildě a ochutnali místní pivo za doprovodu muziky Nauše Pepíka. Večer si někteří, ti otužilejší zaplavali i ve vodách Lipna.


    V neděli jsme se po stezce korunami stromů dostali až do výšky 40 metrů. I přes velmi chladné počasí byl pohled z ptačí perspektivy na Lipno a okolí Šumavy okouzlující. Ti mladší stihli tobogán, místní bobovou dráhu a ti odvážnější jízdu na koloběžkách.

Po cestě domů jsme naše putování po jižních Čechách zakončili prohlídkou třeboňského pivovaru a ochutnávkou místního piva Regent.

    Díky této úžasné skupině lidí jsme spolu prožili pohodové a krásné tři dny, tak jako spolu prožíváme tři měsíce při nácviku každého divadla. Všichni si odpočinuli od denních starostí a na začátku babího léta uprostřed šumavské přírody načerpali novou energii do dalších pracovních dnů.

Jarmila Hrbáčková


Na letošní rok jsme pro Vás připravili divadelní hru
MARYŠA
Premiéra je 7.3.2015
Reprízy: 13. 14. 20 . a 21.3.

Plakát ZDE 


DIVADELNÍ PLES

SOBOTA 10.1.2015

  Nejen příznivci lúckého ochotnického divadla, ale všichni, kdo mají rádi dobrou zábavu v příjemné společnosti za zvuků hudby určené k tanci i poslechu, se sešli v sobotu 10.ledna 2015 v sále a přísálí kulturního zařízení v Louce, aby již tradičně zahájili plesovou sezónu v naší obci na osmém ročníku Divadelního plesu, pořádaném ochotnickým divadelním souborem obce Louka. Pobavit se a zatancovat si přišli jak místní, tak přespolní a svou návštěvou nás poctili také Old Shatterhand, bílý muž, co přešel velikou louži, aby na Divokém západě našel svou druhou vlast, a Vinnetou, poslední náčelník Apačů, kteří i teď bez váhání nasadili své životy pro záchranu pokladu, ukrytého na Stříbrném jezeře před zlotřilými bandity. Vše dobře dopadlo, jak už to tak bývá, a poklad, který nemohl ani být symbolizován ničím jiným než ohnivou vodou, byl nejen zachráněn, ale i řádně zužitkován. Návštěvníky i pořadatele hudbou bavili až do časných ranních hodin. Lipovská pětka a Jožka Machálek. Připravena byla také bohatá tombola, která vyvrcholila o půlnoci tradičním rozlosováním hlavních cen. Pořadatelé touto cestou děkují všem sponzorům tohoto ročníku divadelního plesu. Zvláštní dík pak patří především panu Ladislavu Kučerovi (Potravina Kučera) a firmě Elektro Maňák.

Plesová sezóna v Louce pokračuje a divadelníci si pro Vás pilně připravují nastudování hry "MARYŠA", na kterou jste tímto všichni srdečně zváni.

 

POZVÁNKA NA DIVADELNÍ PLES 2015

 

 


2014

LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL

Zájezd - sobota 4.října brzy ráno se scházejí divadelníci a jejich příznivci na prostranství před mateřskou školou. Někteří s batůžky na zádech, jiní si ustájují svoje kola. Dnešní den budeme trávit ve Valticích, kde právě probíhá vinobraní a kam se dostaneme buď pěšky nebo na kole. Skupina kolistů, je jich polovina, vystoupí již v Břeclavi a do cíle naší společné cesty jedou na kole. Krásy tohoto půvabného místa mají možnost sledovat ze sedla svých dvoukolých kamarádů. další početnější skupina popojede kousek dál a vydává se do cíle pěšky. V plánu je třináct kilometrů, kterých se během sledování okolí a zajímavostí protáhne na celých sedmnáct až osmnáct kilometrů. Někteří se do místa určení dopraví autobusem. Společný zážitek z vinobraní a ochutnávky dobrého valtického vína a zdejších specialit mají vynikající. V pozdějších večerních hodinách se všichni spokojeně vracíme domů. Za organizaci sobotního výletu a přípravu tras děkujeme manželům Jarmilce a Tomášovi Hrbáčkovým.

 

 DIVADELNÍ PLES

 

Plesová sezóna v Louce je zahájena. Tak jako již šestkrát, tak i letos se zhostili  této činnosti  mladí divadelní  ochotníci. S přípravou začali v pátek 10. ledna kolem deváté hodiny ranní a to  přípravou sálu, stolového aranžmá, divadelních rekvizit, balením dárků do tomboly.  Také proběhla zkouška na večerní překvapení, na které jsou všichni zvědaví.

Kousek z příprav zde.
 

V sobotu nás přivítal skvěle vyzdobený sál a bohatá tombola. K tanci a poslechu hrála Lipovská pětka, v bufetu nás čekalo originální občerstvení. Kolem půl jedenácté nás mladí ochotníci pobavili vystoupením nazvaným "Cesta olympijského ohně" . Vystoupení doplněné videoprojekcí vyvrcholilo slavnostním zapálením olympijského ohně. Dobrá zábava trvala až do časných ranních hodin.

Další fotky  ZDE a také ZDE 

 

2014

Nejnovější informace o divadle můžete nají na facebooku

 

 


2013

Pozvánka na divadelní ples 12.1.2013

  

Divadelní představení "S čerty nejsou žerty"  se bude hrát v těchto termínech: 13,19,20,26 a 27. dubna 2013

2012 

 90. let Ochotnického divadla v Louce 24.11.2012

článek ZDE

 


 

 Zájezd "Za prameny Labe" 31.8.2012 
článek ZDE

 

 

Sládci  2012

V sobotu 14.4.2012 se po roce opět otevřela opona Lúckého ochotnického divadla. Ochotníci si na letošní rok připravili veselohru Karla Jaromíra Erbena SLÁDCI. Jedná se o zpěvnou komedii z prostředí pivovaru. Diváci měli možnost slyšet spoustu pěkných písniček za doprovodu živé kapely. Dle diváckého ohlasu se premiéra ochotníkům podařila a srdečně Vás všechny zvou na další divadelní představení, které se uskuteční 20., 21., 27. a 28. dubna vždy v 19.30hod v kulturním domě v Louce. Předprodej vstupenek na jednotlivá představení se uskuteční vždy od 15 - 17 hodin na KD v Louce v termínech: 19., 26. dubna.
 
A co říkají ochotníci na svých stránkách? : „Premiéra úspěšně za námi a to především i díky skvělému obecenstvu. Těšíme se na Vás znovu naši milí diváci!!!“

Všichni jste srdečně zváni!!:-)

 

foto: Antonín Vrba

další reprízy pak 20, 21,27,28. dubna 2012 

 

 

5. Divadelnický ples


se uskutečnil 7. ledna 2012. V nově opraveném kulturním domě k tanci vyhrávala skupina Lordi. Program večera obohatily svým vystoupením mladé mažoretky z Lipova. Samotní ochotníci si připravili zábavnou scénku "O červené Karkulce", která všechny pobavila a přinesla dobrou náladu. Veselá zábava všem vydržela do časných ranních hodin. Kdo nepřišel, prohloupil :-))


Video z vystoupení je ZDE
( soubor Divx cca 86MB nejprve stáhněte )

 


 

 

Nejvíce informací najdete i na stránkách ochotníků

OFICIÁLNÍ STRÁNKY DIVADLA

 

 


 

2011

Na letošní sezonu připravují divadelníci hru "Treperendy"
s plánovanou premierou v polovině března

leden 2011
 


 


2010

POSTŘIŽINY

 

Premiéra:  6.3.2010 (sobota)

další představení:

12.13.19. a 20.  března (pátek, sobota)

začátky vždy v 19:30

Předprodej vstupenek  5. 11. 17. března 15 - 17hod
na kulturním domě v Louce
( rezervace na tel: 518 338 361 nebo 603 333 569 )

   

Na premieře natočila RTA televize reportáž, která byla odvysílána na TV Prima - odkaz je ZDE

A fotografie z generálky jsou  TADY

A co na závěr: 5x beznadějně vyprodaný sál svědčí o vysoké úrovni našeho divadla a o dobrém vkusu našich diváků :-)

 


 

2009

LOUCKÉ DIVADLO
v České televizi
.

GAZDINU ROBU - natočila a reportáž o ní odvysílala i Česká televize
16.5.2009 na programu ČT2  ve Folklorním magazínu.
 Můžete si ji prohlédnout ZDE.  Reportáž začíná ve 12 minutě pořadu a trvá skoro 9 minut.

 


 

Pro divadelní sezonu 2009 je pro všechny příznivce ochotnického divadla připravena divadelní hra Gabriely Preisové

GAZDINA  ROBA

Premiéra bude 7.3.2009, začátek 19:30 v KD Louka
Reprízy pak budou 14.3.,  21.3. opět se začátkem v 19:30

Předprodej lístků je vždy v pátek před vystoupením od 15-17hod na KD v Louce

Pro mimořádný zájem je přidáno představení 4.4. 2009 !!

  


 

2.  DIVADELNICKÝ  PLES 

Hned první týden v roce 2009 se uskutečnil Divadelnický ples. Kromě dobré muziky, občerstvení a tomboly byla pro návštěvníky opět připravena
"kulturní vložka"
Její provedení bylo jako vždy na vysoké úrovni.

 

 


2008

Divadelní zájezd - Litovelské Pomoraví

Koncem prázdnin 2008 se uskutečnil již tradiční zájezd. Tentokrát divadelníci vyrazili do Litovelského pomoraví. Na programu byla vyjížďka na raftu, prohlídka pivovaru Litovel, papíren ve Velkých Losinách a nechyběla ani turistická procházka. 


 


Na  sezonu 2008 nacvičili naši ochotníci divadelní hru od J.K Tyla 

CESTA DO AMERIKY LODÍ A ARTÉZSKOU STUDNÍ  

 aneb pečení holubi

Premiéra se uskuteční 5.4. a další představení budou 12.4   19.4  a 3.5. 

 


 

1.  DIVADELNICKÝ  PLES 

Proběhl 6. ledna 2008. Součástí byl i "nezapomenutelný kulturní zážitek" v podání členů divadelního kroužku. V soutěži "Star dance" nám předvedli ty nejlepší taneční páry z celého světa

Pár fotek pro ilustraci ZDE

 


 

2007

V roce 2007 ochotnický divadelní kroužek pro své příznivce nacvičil a sehrál divadelní hru

NA TÝ LOUCE ZELENÝ.

další fotky  ZDE

 


 

2006

V roce 2006 nám ochotníci předvedli hru

  LIMONÁDOVÝ  JOE

S touto divadelní hrou se zúčastnili i krajské přehlídky ochotnických divadel. Z ní si přivezli hned tři ocenní. Jaroslav Šradja za mimořádný herecký výkon, Tomáš Hrbáček ml. za aranžmá a interpretaci hudby a celý kroužek diplom za účast na této přehlídce.

další fotky  ZDE

 

  DIVADELNÍ PLES  

Plesová sezóna byla zahájena tradičně již po šesté Divadelním plesem a to výstřelem z pistole Limonádového Joe principálem Lúckého ochotnického kroužku panem Antonínem Maňákem. Vedením a organizací plesu se chopila skupina mladších herců v čele s Maruškou Škopíkovou ml. V průběhu večera vystoupily mažoretky ze základní školy v Louce, které letos vede Martina Sečkařová. Následně vystoupily mažoretky z Lipova pod vedením Kateřiny Vadovičové. Nechybělo ani překvapení prvního letu Horňáka do vesmíru, scénka s nezapomenutelným kulturním zážitkem byla návštěvníky, kterých rok od roku přibývá, vysoce hodnocena. Dále byli návštěvníci baveni bohatou tombolou, vynikajícími dobrotami v bufetu, dobrým vínkem. K tanci či poslechu tentokrát hrála skupina BUFALLO BILL BAND. Družná zábava trvala do pozdních ranních hodin. Pořadatelé děkují všem sponzorům, kteří poskyli dar do tomboly, za takto vyjádřenou podporu. 

Aktuality z obce...


9. září 2019
Nohejbal 2019


30. května 2019
KOŠT GULÁŠŮ


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
čtvrtek, 20. února 2020
celkem přístupů:
návštěvníků online: 864
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Poplatky | Publicita projektů | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Užitečné odkazy | Lúcký zpravodaj | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2020, Obec Louka