Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahřádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Úcká kucharka
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Lúcký zpravodaj
Užitečné odkazy
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistSbor dobrovolných hasičů

 

 


2018


 

2017

Sobota 4. listopadu - v kostele Panny Marie Růžencové bude sloužena mše svatá za hasiče z Louky. Celebrovat bude P. Kliment Mikulka. Po mši svaté půjdeme průvodem k hasičské zbrojnici, kde bude posvěcena hasičská technika - CAS25, nový DA a socha svatého Floriána
  27. října převzal starosta hasičů Vlastimil Horák  spolu se starostkou  obce Annou Vašicovou repasovanou CAS25 pro JSDH Louka.

 

 


 

Hasičské závody v rámci 9. hasičského okrsku

Po osmi letech se opět sbor dobrovolných hasičů Louka dočkal pořádání okrskových hasičských závodů v obci Louka. V sobotu 09. 09. 2017 v dopoledních hodinách členové sboru připravovali prostranství areálu Pod Vrbama k uskutečnění této akce. Díky zapůjčeným terčům, káďi a časomíře mohly závody v 16.00 hodin odstartovat.
Prvotního slova se ujal starosta 9. hasičského okrsku pan František Potěšil. Celý průběh závodu komentoval pan Zdeněk Janků a na dodržování pravidel dohlížel pan Martin Lipár. Do závodu v kategorii muži nastoupily 3 družstva a v kategorie ženy se proti sobě utkaly dva týmy. S překvapivým vítězným časem 19,05 s se umístil domácí tým mužů, kterému pomáhaly ženy z Lipova. Na druhém místě tým z Hrubé Vrbky 19,97 s a krásnou třetí příčku obsadil tým z Velké nad Veličkou 23,50 s. V závodě žen mezi sebou soupeřily ženy z Lipova a z Kuželova. Pro diváky obzvlášť příjemnou podívanou s vítězným časem obsadil první příčku tým žen z Kuželova 20,20 s a na lipovská děvčata, která pomohla k vítězství našim chlapům, zbylo druhé místo s časem 22,24 s. Za účast a podané výkony všem zúčastněným závodníkům děkujeme.

Během slunného sobotního odpoledne se mohli návštěvníci občerstvit v bufetu studeným pivem, domácí limonádou nebo burčákem. K zakousnutí byla připravena klobása přímo z udírny.

Jménem SDH Louka děkujeme všem občanům, kteří přišli podpořit tuto akci a budeme se těšit na další okrskové závody, kterých se jakožto vítězové putovního poháru zúčastníme.   

 

 

                                      

 

 


Dětské oddělení Nemocnice Kyjov 30.8.2017
 


Naši hasiči se dočkali nového dopravního automobilu
 

16. srpna převzal velitel hasičů Jan Zrini od zástupce firmy Autospol Uherské Hradiště osobní devítimístné víceúčelové vozidlo Ford Tranzit. Vozidlo je určené pro přepravu osob, včetně hasičů bez výzbroje a pro evakuaci osob při plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva.

další FOTO zde

Postřehy z vaření gulášů naleznete ZDEPostřehy ze sběru a brigády naleznete ZDE 
 

Obec Louka děkuje JSDH v Louce za velmi rychlý a včasný zásah při požáru zahraní chatky pana Františka Škopíka, který vznik na základě špatné komunikace při rozdělávání ohně k kamínkách. Na likvidaci tohoto požáru se podílelo pět jednotek hasičů nejen našich, ale i z okolí.

Rovněž poděkování patří za výpomoc při zmítání v sobotu 1. dubna technických budov - zázemí pro techniku za kulturním domem.


Ples se našim mladým hasičům přes velkou obavu vydařil. Po zahájení starostou hasičů Vlastikem Horákem vystoupily mažoretky z Veselí nad Moravou. K tanci a poslechu až do časných ranních hodin hrála dechová hudba Blatnička. Návštěvníci si měli možnost ochutnat z připravených jídel vepřový nebo kuřecí řízek s bramborovým salátem, špíz s americkými bramborami nebo těstovinový salát. Byla připravena bohatá tombola za kterou hasiči děkují všem dárcům a sponzorům. Tímto plesem byla ukončena letošní plesová sezóna v Louce.

 


 

 Oslavy 120 let sboru 28.6.2009

Ke 120 výročí založení hasičského sboru v Louce byla veřejnosti zpřístupněna dobudovaná hasičská zbrojnice. A protože ji všichni znáte zvenčí, přináším několik fotek interiéru.

jistě uznáte, že kluci odvedli obrovský kus práce

Odpoledne pak proběhlo na hřišti "Pod Vrbama" soutěžní klání 9 hasičských sborů z okolí.  Kromě času, museli hasiči bojovat i s nepřízní počasí. Nakonec naše družstvo gentlemansky přenechalo palmu vítězství přespolním. První místo si odvezli borci z Velké nad Veličkou.
 

více fotografií je  ZDE

 


OSLAVY 120 LET HASIČSKÉHO
SBORU  v Louce.

Oslavy proběhnou dne 28.6.2009. Na místním hřišti se uskuteční soutěž hasičkých sborů, které se zúčastní 9 družstev z okolí.
  V neděli odpoledne bude volně přístupná nově zprovozněná hasičská zbrojnice. Přijdtě se podívat, jaký kus práce odvedli naši dobrovolníci. Občerstvení je zajištěno na zbrojnici a také na hřišti.

 


24.6.2009 zasahovali dobrovolní hasiči při čerpání vody z rodiných domů na Záhumenicách

   


 

1.8.2008
Hasiči se svým novým cisternovým vozem důkladně očistili hlavní cestu od nánosů nečistot. Ten zůstával na krajnicích po výkopových pracech na kanalizaci a při průjezdu nákladních automobilů se nad obcí vznášela mračna prachu

 


 

2.5.2008
Po několikaleté odmlce začal znovu naplno pracovat sbor dobrovolných hasičů v naší obci. Parta mladých nadšenců se naplno pustila do práce. V minulém měsíci dali do pořádku areál Pod hájem. V bufetě položili novou dlažbu, opravili stoly a lavky a celý areál vyčistili po zimním období.

 


 

11.5.08
Tuto sobotu proběhla "Železná sobota". Podařilo se naplnit celý náklaďák. Výtěžek věnují na rozvoj svého sboru.

 


 

 Podle potvrzených informací dostali naši dobrovolníci příspěvěk na výbavu ve výši 100.000,-Kč. V jednání je také nová ( již používaná) hasičská cisterna.

 

  

Aktuality z obce...


13. ledna 2018
Volby prezidenta 201829. prosince 2017
Stolní tenis 2017

17. prosince 2017
Muzikoterapie


16. prosince 2017
Čtení v knihově

11. prosince 2017
Advent s J.Kokešem


4. prosince 2017
Tajemství adventu 2017


28. listopadu 2017
HUMOR KORENÍ ŽIVOTA

Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
neděle, 21. ledna 2018
celkem přístupů:
návštěvníků online: 414
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Lúcký zpravodaj | Užitečné odkazy | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2018, Obec Louka