Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Poplatky
Publicita projektů
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Užitečné odkazy
Lúcký zpravodaj
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistDFS Lúčánek

2019

 

 

Horňácké slavnosti
Článek autorů dětského programu zde

 

Pozvánka na Horňácké slavnosti
ZDE


2018


 

Lúčánek ve školním roce 2017/2018

Tento školní rok jsme s dětmi zahájili již v září stejně jako vloni výletem do Prahy. Zúčastnili jsme se akce, která se jmenuje Malostranské vinobraní. Do Prahy jsme jeli vlakem a zpívali jsme si celou cestu. Trénink ve vlaku (ale myslíme, že trochu víc ten na zkouškách v Louce)  se vyplatil a během našeho vystoupení na Kampě jsme sklidili obrovský potlesk. Byli jsme moc rádi, že se náš program tolik líbil. Účinkovali jsme s pásmy „Co šecko sa varí z trnek“ a  „Na Úckém mlýně“.  Děti, které se utkaly v soutěži Horňácký zpěváček, si tam zazpívaly sólově. Vystupující doprovodila CM Dur, která na Kampě s námi byla i v předchozím roce. Zvládli jsme i procházku po Praze. Během vycházky naše kroje vzbuzovaly nemalou pozornost turistů českých i zahraničních, mnozí se s námi chtěli fotografovat. Počasí nám vyšlo, sluníčko svítilo a procházka po Karlově mostě byla kouzelná. Tento výlet byl na dva dny,  užili jsme si spoustu legrace.

První adventní neděli jsme vystupovali doma v Louce v pořadu Tajemství Adventu. Děti se předvedly pásmem, ve kterém za nimi do školy přišel i Mikuláš s andělem a čertem. Maličké děti se trošku bály, ale ti velcí byli hrdinové.  Všechny děti pak společně zazpívaly koledy.  

A protože Lúčánek není jenom o vystupování, vyrazili jsme s dětmi na soustředění. Mladší trénovali na KD ve Velké nad Veličkou a starší skupina byla na Nové Lhotě. Na těchto akcích nás trpělivě doprovázela CM Lipovjánku,  se kterou jsme začali v roce 2017 spolupracovat. Nacvičování bylo velmi příjemné, děti si zatancovaly, zazpívaly, ale také si nacvičily svoje pásma na nadcházející Mladé Horňácko, festival, kterého se každý rok, letos již po čtyřicáté páté, děcka z Louky účastní.

Také letos se děti z Lúčánku zúčastnily soutěže Horňácký zpěváček.

Na Mladém Horňácku 2018 vystoupil mladší soubor Lúčánek s pásmem „Ja létała vlašťověnka“ a starší s pásmem „Co sa stało s Bětú?“  Tento dětský festival je velmi náročný, protože děti vystupují v pátek na generálce, v sobotu v Lipově a v neděli ve Velké nad Veličkou. Ale naše děti to zvládly na jedničku.

 

Tyto dvě pásma jsme také předvedli v Louce na vystoupení pro maminky a za měsíc na to na vystoupení pro důchodce. Jak maminkám, tak babičkám i dědečkům se naše vystoupení líbila.

 V červnu jsme s dětmi vyrazili na výlet do Dolních Dunajovic. Zúčastnili jsme se akce s názvem Dětské hodečky, které jsou pro nás méně obvyklé. Tento výlet byl na dva dny. První den děti vystupovaly a byly do večera v kroji, ze kterého se pak velmi unavené převlekly do triček a my dospělí jsme mysleli, že padnou únavou. Opak byl pravdou. Děti si našly nové kamarády ze souboru Dunájek, který byl našim hostitelem. Tančily, zpívaly, hrály různé hry a vůbec se jim nechtělo jít spát. Jaké bylo naše překvapení, když se večer, kdy se nám je podařilo nahnat do spacáků, zjevila ve dveřích Nikča spolu s kluky z CM Dur. Nevím, jak to DURka zvládla, ale děti se znovu vrhly do tance a tancovaly sedlácké jak o dušu…  Pak se povídalo, až konečně všichni usnuli. Ráno nás čekal náročný den v Aquaparku Moravia, kde jsme strávili celý den. Unavení jsme nasedli do vlaku a ten nás přivezl až domů k maminkám. Byl tu super výlet.

 

Poslední předprázdninová akce byla v Louce. Pomáhali jsme oslavit Mužskému pěveckému sboru jejich výročí. Akce s názvem První výroční zpívání se konala v malebném prostředí areálu Pod Hájem. Měli jsme tři vstupy a vyzkoušeli jsme si také volnou sedláckou.  

 

 

Poslední akcí školního roku 2017/2018 bylo vystoupení ve Velké nad Veličkou na Horňáckých slavnostech. Program se konal v sobotu na Horňáckém stadionu. Toto účinkování bylo vrcholem našeho celoročního snažení a děti to zvládly moc pěkně. Vystoupení na tomto místě má vždy speciální atmosféru. Potom nás všechny již čekaly zasloužené prázdniny.

 

Vedoucí Jana Evjáková

 


 

2017

 

V neděli 12. března se konal již 6. ročník dětské pěvecké soutěže Horňácký zpěváček na Sokolovně v Lipově, kterého se zúčastnili i členové DFS Lúčánek. Naši malí soutěžící sklidili velký úspěch. V kategorii do 10 let do oblastního kola postoupila Beata Hořáková 2.místo, Ria Sabotová 3.místo a Filip Švrček 4.místo. V kategorii od 10 do 15 let postoupili z druhého místa Hynek Evják a ze třetího Kateřina Evjáková. Odpoledne s námi prožil i pan senátor Ivo Valenta s rodinou  a předával spolu s předsedou hodnotící komise panem Martine Hrbáčem soutěžícím věcné dary.

 Dětský folklorní soubor LÚČÁNEK 

Lúčánek je dětský folklorní soubor z Louky a působí v současné době pod Obcí Louka. Od září letošního roku jej navštěvuje bezmála 40 dětí a jsou rozděleny do dvou skupinek. Zkoušky probíhají poměrně pravidelně každé pondělí odpoledne na kulturním domě v Louce. DFS Lúčánek pracuje pod vedením Ing. Jany Evjákové a Martina Zrini.

Starší děti z Lúčánku spolu s cimbálovou muzikou DUR z Hodonína se v sobotu 24. září vydaly do Prahy reprezentovat naši malebnou vesničku. Vyjeli jsme vlakem brzy ráno a po schválení pana průvodčího jsme zpívali za doprovodu houslí až do Prahy. Zpíval s námi celý vagón. Po příjezdu do Prahy jsme si udělali procházku městem až na Kampu, kde se konala akce Malostranské vinobraní, na kterou jsme dostali pozvání. Po obědě proběhla krátká zkouška na jevišti a pak už vše mohlo začít. Nejdříve děvčata zpívala s CM DUR, potom chlapci zatancovali verbuňk. Po nich vystoupily vybrané děti, které zpívaly v dětské soutěži Zpěváček Horňácka. Následoval výstup Lúčánku U nás v Lúce a pásmo Jarmak. Podle obrovského potlesku diváků se naše vystoupení líbilo. Protože byl program rozdělen na dvě části, měli jsme téměř dvě hodiny volno, a tak jsme se šli projít v krojích na Karlův most. Při procházce naše kroje vzbuzovaly nemalou pozornost turistů českých i zahraničních, mnozí se s námi chtěli fotografovat. Počasí nám vyšlo, sluníčko svítilo a procházka po Karlově mostě byla kouzelná. Pak už nás čekala večerní část programu a po ní večeře a vytoužené převlečení do civilu. Večer jsme se ještě prošli noční Prahou a projeli metrem, po vycházce už jen ubytování a spánek, který se ale po dlouhém dnu ne a ne dostavit.... spali jsme v Říčanech u Prahy u jedné rodiny s horňáckými kořeny a bylo to moc prima. Ráno jsme se po vydatné snídani vypravili na cestu na nádraží a vlekem domů, kde nás již s obědem očekávaly naše maminky.

Výlet se dětem moc líbil a všichni se těší na další společnou folklorní akci, kdy vyjedeme zase někam ukázat, jak šikovné děti v Lúce máme.

 

Aktuality z obce...


9. září 2019
Nohejbal 2019


30. května 2019
KOŠT GULÁŠŮ


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
čtvrtek, 20. února 2020
celkem přístupů:
návštěvníků online: 859
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Poplatky | Publicita projektů | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Užitečné odkazy | Lúcký zpravodaj | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2020, Obec Louka