Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Poplatky
Publicita projektů
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Užitečné odkazy
Lúcký zpravodaj
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 13. října 2011  |  rubrika: Novinky  |  autor: Marie Škopíková ml. tisk článku
Podzimní výstava ovoce a zeleniny
...

První říjnový víkend byl v naší obci věnován ovoci a zelenině, neboť se u nás opět konala Podzimní výstava spojená s udělováním titulu "Jablko Horňácka" a soutěží "O nejzdařilejšího dýňového strašáka". V neděli pak P. Petr Wnuk celebroval děkovnou mši svatou za úrodu.

 

Přípravy na Podzimní výstavu, kterou uspořádala Obec Louka ve spolupráci se Zahrádkářským svazem Louka probíhaly v plném proudu už celé páteční odpoledne, kdy do přísálí Kulturního domu začali místní pěstitelé nosit své letošní úspěchy ze zahrádek, z polí či ze sadů. Členové Zahrádkářského svazu od nich jejich příspěvky přijímali a snažili se u všech určit konkrétní odrůdu. Na výstavu přispěly i děti ze Základní školy, Keramického kroužku, Družiny, Mateřské školy i Sedmikrásku, které zde vystavovaly své práce. Tímto bychom chtěli poděkovat paní učitelce Heleně Handlové, která připravila výstavu Keramického kroužku, jenž letos oslaví 10 let od svého vzniku. Vzorky jablek do soutěže "Jablko Horňácka" se svážely z okolních obcí, děti s rodiči přivážely své soutěžní výtvory z dýní... Prezentaci svého hobby si připravili i místní včelaři, kteří vystavili nejen med a výrobky z něj, ale i plástve či pomůcky ke zpracování medu. V pátek tak byla vytvořena veškerá výzdoba jak sálu tak přísálí.

 

V sobotu odpoledne výstavu zahájila paní starostka Anna Vašicová, která všechny srdečně přivítala a popřála přítomným seniorům u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který připadl právě na 1. října. Každý senior již při vstupu obdržel poukázku na zákusek a kávu zdarma. Všem návštěvníkům byl nabídnut na ochutnávku jablečný mošt, který pro tuto příležitost vyrobili místní zahrádkáři a zelňačka, kterou připravily ženy z naší obce. Celým odpolednem pak  návštěvníky provázel zpěv Mužského pěveckého sboru, který účinkoval v několika vstupech až do večera. Před šestou hodinou proběhla přednáška pana Tomčaly z Velké nad Veličkou, ve které prezentoval novinky v sadaření a ošetřování stromů. Tato přednáška probíhala spíše formou diskuze a pan Tomčala všem ochotně odpověděl na veškeré dotazy. Během celého odpoledne mohli návštěvníci hodnotit strašáky z dýní, které si do soutěže vyrobily děti z naší obce buď samy nebo s pomocí rodičů.

 

V neděli ráno celebroval P. Petr Wnuk v našem kostele zasvěceném Panně Marii Růžencové slavnostní mši svatou obětovanou za úrodu, která byla letos sklizena. Ke slavnosti přispěl krojovaný průvod, který doprovodil kněze a ministranty při vstupu do kostela i krojovaní stárci a stárky ročníku 1993, kteří nesli obětní dary. Kostel byl jako vždy krásně tématicky vyzdoben a pod sochoou Panny Marie byla vytvořena různá aranžmá z ovoce a zeleniny.

 

Výstava byla otevřena ihned po skončení mše svaté a trvala až do podvečerních hodin. Odpoledne byl udělen titul "Jablko Horňácka" obci Hrubá Vrbka, naše jablka se umístila na místě druhém a za nimi jablka z Tasova. Ve tři hodiny proběhlo vyhlášení vítězů dětské soutěže "O nejzdařilejsího dýňového strašáka". Na prvním místě se umístil strašák Barbory Karáskové, druhý byl výtvor Tobiáše Zemánka a třetí místo obsadil Fotbalista Broňka Smetky. Odměněno však bylo celkově strašáků deset. Děti, jejich výtvory se neumístily v první desítce dostaly alespoň cenu útěchy.

 

V podvečer byla výstava ukončena a v pondělí si vystavené vzorky opět jejich majitelé rozebrali.  Výstava, která byla kladně hodnocena, se velmi povedla o čemž svědčila zvláště hojná návštěvnost. Teď už nezbývá než se modlit za dobrou úrodu, aby se i v příštím ročníku sešlo co největší množství zajímavých vzorků a bylo co obdivovat.

Spoustu dalších fotek najdete  ZDE

Marie Škopíková ml.

přečteno: 3787x
Aktuality z obce...


9. září 2019
Nohejbal 2019


30. května 2019
KOŠT GULÁŠŮ


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
čtvrtek, 20. února 2020
celkem přístupů:
návštěvníků online: 855
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Poplatky | Publicita projektů | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Užitečné odkazy | Lúcký zpravodaj | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2020, Obec Louka