Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Poplatky
Publicita projektů
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Užitečné odkazy
Lúcký zpravodaj
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 3. února 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Webmaster tisk článku
Divadelní ples 2017
Divadelní ples 2017

 DIVADELNÍ PLES 7. ledna 2017

Letošní plesová sezóna v Louce odstartovala  v sobotu 7. ledna, a to již tradičně Divadelním plesem, tentokrát jeho jubilejním desátým ročníkem. Příprav plesu se opět s nadšením sobě vlastním chopili mladí divadelní ochotníci, kteří se v prostorách kulturního domu sešli už v patečních dopoledních hodinách, aby s dostatečným předstihem vyzdobili sál, nachystali stolové aranžmá, připravili tombolu, zajistili podle propracovaného logistického plánu řádnou funkci občerstvovacích stanovišť, a v neposlední řadě aby se pokusili nazkoušet scénku, jež pravidelně bývá zlatým hřebem plesového večera. Dobrým počinem je zavedení foto koutku, kde si každý návštěvník mohl udělat originální fotografii.

Ples tradičně zahájil režisér Antonín Maňák výstřelem z pistole Limonádového Joe. Tentokrát za kulturním vyžitím dorazilo mnoho návštěvníků jak z Louky, tak z blízkého okolí. K tanci a poslechu hrála dechová hudba Lipovjanka a o tom, že se své úlohy ujala na výbornou, svědčil stále zaplněný parket. Skvělá zábava byla umocněna performancí nové večerníčkové epizody z cyklu Krkonošských pohádek, jejíž dějová linka byla přizpůsobena horňáckým reáliím. Chamtivý Trautenberk seznav, že jeho úroda modrého zlata bude prachbídná, poslal za vydatného sakrování svou čeládku sklidit durancie do Krakonošova revíru. Toto podvratné počínání však neušlo zrakům Krakonošovy sojky, která s bezmeznou loajalitou vše pánu hor ještě zatepla donesla. Obecenstvu v sále bylo pak dáno na výběr, jakým směrem se příběh bude dále vyvíjet - zda Krakonoš v rozporu se svými zásadami přimhouří nad pokleskem svého souseda oči, anebo jej po zásluze potrestá. V souboji roztomilých decibelů reagujících na potlesk diváků s jasnou převahou zvítězila druhá varianta, podporovaná zastánci spravedlivé odplaty. Krakonoš tedy zařídil, aby se do bečky k nakradenému kvasnému materiálu dostal petrolej, v důsledku čehož vyústil destilační proces v detonaci, která Trautenberkovi způsobila škodu na majetku, a nebýt šikovné lékařky a především sličné zdravotní sestřičky, málem i škodu na životě. Všechno to ale nakonec, jak už to v pohádkách bývá, dobře dopadlo, a nejen Trautenberk si toho večera odnesl ponaučení, že na sousedovy trnky se bez dovolení nesahá............  Tak jak v té televizní podobě, tak i u nás, zvítězilo dobro nad zlem.

K nezbytné součásti plesu patří bohatá tombola, která před půlnocí vyvrcholila rozlosováním hlavních cen. Zábava pak pokračovala až do časných ranních hodin. Pořadatelé by touto cestou ještě jednou rádi poděkovali všem sponzorům desátého ročníku Divadelního plesu, kteří nemalou měrou přispěli k jeho vydařenému průběhu.

Divadelníci  si  vás dovolí  v únoru pozvat na premiéru muzikálu "BALADA PRO BANDITU"

Michal Židův

Webmaster

přečteno: 2434x
Aktuality z obce...


9. září 2019
Nohejbal 2019


30. května 2019
KOŠT GULÁŠŮ


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
čtvrtek, 20. února 2020
celkem přístupů:
návštěvníků online: 37
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Poplatky | Publicita projektů | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Užitečné odkazy | Lúcký zpravodaj | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2020, Obec Louka