Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahřádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Úcká kucharka
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Lúcký zpravodaj
Užitečné odkazy
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 14. srpna 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka tisk článku
Hurá na prázdniny
Hurá na prázdniny

Hurá na prázdniny

Rozloučení s páťáky Pod Hájem

 

Ve čtvrtek 29. června podvečer se sešli žáci naší školy v prostorách Pod Hájem, aby se rozloučili s letošními páťáky. Každá třída si připravila malé rozlůčkové vystoupení, po kterém si společně u táboráku opekli špekáčky. Naši školu opouštějí a vykračují do světa: Johanka Hořáková, Anička Hýžová, Anetka Ilášová, Ondra Maňák, Kuba Mikéska, Lea Schovancová, Terka Sečkařová, Tobi Zrmánek, z velké části přecházejí na druhý stupeň do Lipova.

Pod Hájem se sešlo hodně maminek a tatínků, ale i babiček a dědečků. Rodiče páťáků připravili malé občerstvení a také se opékají špekáčky.

Děti z druhé a třetí potom také z čtvrté a páté zazpívaly písničku. Každá třída přednesla svou báseň, na které děti v posledních dnech školního roku společně pracovaly. Škola odcházejícím žákům věnovalana památku knihu. Od své třídní paní učitelky Bucifalové děti dosávají tričko se svými jmény. Děti naoplátku všem učitelům kytičku a své paní učitelce hrneček s fotkou třídy. Odpoledne se nese v přátelském duchu, otáčíme se za uplynulým školním rokem a vzpomínáme.

Žáci od září navštívili např. Kovostteel ve Starém Městě se zajímavým povídáním o třídění odpadů. Velkého úspěchu dosáhli na recitační soutěži v Petrově. Oblíbené je také dopravní hřiště ve Veselí nad Moravou. Vůbec poprvé si děti vyzkoušely jak se hraje golf v Moravské Nové Vsi. Z výukových programů škola dětem nabídla např. projekt o zdraví, zábavnou chemii nebo návštěvu knihovny. Všichni se těšíme na každoroční vystoupení našich dětí na vánočním jarmarku nebo Dni matek. velmi sympatická byla účast všech pedagogů na prvním svatém přijímání žáků třetí třídy.

A závěrem básnička pátého ročníku

Už jenom pár hodin                                                           Naše třídní učitelka

do začátku prázdnin.                                                byla pilná jako včelka.

Jedničky si odneseme,                                            Učila nás dobré věci,

do nové školy přestoupíme.                                    měla smysl pro legraci.

Vzpomínky tu máme dobré,                                     Loučíme se s vámi,

učitelky byly hodné.                                                  naši milí známí.

 

                                   A na školu v rodné Louce,

                                   budem vzpomínat hodně dlouze.

Další záběry nalezneme zde

 

Stanování na Smraďavce

Pátek 30. června. Jen co děti v letošním roce za sebou naposled zavřely dveře školy, odpoledne už spousta z nich vyrážela na první prázdninové dobrodružství.

Po 17:00 hodině odjíždí početná skupinka rodičů s dětmi na letošní víkendové stanování. Cílem je nedaleká Smraďavka. Klidné lázeňské místo se sirnými prameny, rekreační oblast a autocampem s možností vycházek a výletů za poznáním. Těšíme se na společný víkend a večery u táboráku.

Ještě všichni nemají postavené stany, když se obloha zatáhla a spustila prvotřídní bouřka. Děti s maminkami postupně usínají.  Vytrvalí tatínkové po dešti ještě rozdělávají oheň, je slyšet kytara a zpěv.

Ráno se probouzíme s obavami, že vylezu za stanu a polovina výpravy bude balit... Nikdo nezklamal!. Paráda, spadl mi kámen ze srdce. Sobotní vycházku si každý zvolil podle svých fyzických možností. Jedna skupinka šla pěší túru na Holý kopec, který je přírodní rezervací s postupným zpralesňováním a tedy s dočasným výhledem na hrad Buchlov. Druhá skupinka vyšla na opačnou stranu a prošla se Buchlovicemi, zámkem, parkem a prohlédla si výstavu fuchsií. Třetí skupinka vyjela k hradu Buchlovu Procházka ke kapli sv. Barbory byla příjemná a nenáročná. Individuální prohlídka kaple je zajímavá a komentáře našich dětí prohlížejících si dobové fotografie jsou úsměvné.

Postupně se všichni scházíme v kempu a je tu konečně společný večer. Na hřišti děti proti tatínkům hrají velké fotbalové utkání. To končí v okamžiku, kdy už není vidět na balon. U táboráku je rušno a špekáčky zlátnou nad ohněm. Společných témat je hodně - konec školního roku, vysvědčení, prázdniny, dovolená... večer se vydařil a kemp pomalu usíná. V neděli po snídani balíme stany, předpověď počasí nám nepřeje. Přesto odjíždíme bohatší o spoustu zážitků.

Příští společná akce bude 26. srpna 2017 a to se sejdeme na rockovém kempu ve strážnických vinohradech. Tak se k nám přidejte!                       Martina Sečkařová

A další fotečky máme zde a další záběry nalezneme zde

Obecní úřad - starostka

přečteno: 773x
Aktuality z obce...


10. července 2018
Pěší túra Lopeník

26. června 2018
Vaření gulášů 201821. června 2018
Boží tělo v Louce

21. června 2018
Beseda pro důchodce

21. června 2018
Dětský den


19. června 2018
Botanická procházka

11. června 2018
Horňácký zpěváček

7. června 2018
Strom svobody v Louce

3. června 2018
Flóra Bratislava 2018

Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
středa, 18. července 2018
celkem přístupů:
návštěvníků online: 959
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Lúcký zpravodaj | Užitečné odkazy | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2018, Obec Louka