Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahřádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Úcká kucharka
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Lúcký zpravodaj
Užitečné odkazy
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 2. října 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka tisk článku
Výstava ovoce a zeleniny
Výstava ovoce a zeleniny

Výstava ovoce a zeleniny

60. výročí založení Českého zahrádkářského svazu v Louce naši zahrádkáři oslavují právě letos.

 

 

16 a 17. září ožil kulturní dům v Louce, již vstupní hala byla prosycena vůní ovoce, bylin a různých květin.  Opět po roce se kvapem přiblížil podzim a s ním naše již tradiční výstava ovoce a zeleniny, kterou pro nás připravili naší zahrádkáři spolu s pracovníky Obecního úřadu v Louce. Mnohé okolní obce tentokrát se výstav vzdaly, pro nepřízeň počasí v letních měsících - velké sucho, že nic nenarostlo, my jsme se  i přes to do přípravy pustily a taky s obavou, že nebude co vystavovat. Ale opak je pravdou, našlo se všeho dostatek až na to, že se na výstavě neobjevila žádná trnka ani duranzie.  Návštěvníci mohli shlédnou zajímavá aranžmá květin všeho druhu doplněná starodávnými předměty potřebnými k výrobě různých marmelád, sirupů, vína, ukázkou pokrmů našich babiček, výzdobou starodávných kuchyní, příbytků. Tentokrát pro naše zahrádkáře aranžovala jejich nová členka Jana Janásová.  Svými výrobky zpestřily celý prostor žáci zdejší základní a mateřské školy, či jednotlivci. Opět se zapojili i místní včelaři s ukázkou výroby medu a taky představili svoje výrobky - med, svíce, medovinu. med byl i zakoupení.

Součástí výstavy byla jako každoročně soutěž o košík jablek - Jablko Horňácka. Tentokrát se zapojili obce Lipov, Louka, Velká nad Veličkou, Kuželov, Javorník, Nová Lhota. odborná porota vyhodnotila soutěžící následovně. Na prvním místě Lipov, druhé místo Kuželov a na třetím místě Javorník. Samozřejmě jako každý rok i letos tento úsek aranžovala Hanka Hrbáčková.

Pro naše pěstitele byla uspořádána přednáška o pěstování a ochraně rajčat. Své zkušenosti se všemi klady i zápory, jak pěstovat které druhy rajčat, jak předcházet různým chorobám a co se dá vše připravit z rajčat, nám názorně přiblížila RnDr. Jana Podloucká z Velké nad Veličkou. Setkala se velkým zájmem našich pěstitelů. Diskuze a ochutnávání vypěstovaných vzorků, které  přednášející přinesla, probíhala ještě dlouho po vyčerpání témat.

Podávala se polévka kyselice, kterou tentokrát pro všechny připravila paní Pokorníková a Maňáková, meduňková a mátová šťáva s citrónem.

Děkujeme touto cestou všem, kteří přispěli svými výpěstky ovoce, zeleniny, bylin, či poskytli různé kuriozity, starodávné nádobí, nábytek, výšivky nebo také dobové pečivo.

A další postřehy nalezneme zde

 

Obecní úřad - starostka

přečteno: 747x
Aktuality z obce...10. července 2018
Pěší túra Lopeník

26. června 2018
Vaření gulášů 2018

21. června 2018
Boží tělo v Louce

21. června 2018
Beseda pro důchodce

21. června 2018
Dětský den


19. června 2018
Botanická procházka

Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
pondělí, 20. srpna 2018
celkem přístupů:
návštěvníků online: 271
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Lúcký zpravodaj | Užitečné odkazy | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2018, Obec Louka