Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Úcká kucharka
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Lúcký zpravodaj
Užitečné odkazy
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 19. listopadu 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka tisk článku
Svatohubertská mše
Svatohubertská mše

 Svatohubertská mše

Neděle 12. listopadu opět po roce byla sloužena v kostele Panny Marie Růžencové u nás v Louce Svatohubertská mše svatá za všechny myslivce obcí Horňácka. Mši svatou celebroval  tak jako několik let předešlých P.Petr Wnuk. Pozvání k účasti na této mši svaté občané Louky dostali prostřednictvím trubačů jedoucích na voze taženém koňským spřežením pana Martina Chrenčíka.

Jak tuto neobyčejnou pouť hodnotí paní Jarmila Hrbáčková

"Podzimní neděle 12.11.2017. Před kostelem Panny Marie Růžencové v Louce už od ranních hodin vrcholily přípravy na XI. Svatohubertskou mši za živé a zemřelé myslivce z Horňácka. Po propršené noci do chladného počasí dokonce vykouklo i sluníčko, jehož teplé paprsky zpříjemnily celé dopoledne. Stalo se už tradicí, že vesnice od brzkého rána projíždí koňský povoz, na kterém seděl i představitel sv. Huberta, zástupci řádu sv. Huberta a trubači, kteří zvali všechny občany na slavnostní mši. V 10 hodin se slavnostní průvod od kapličky za doprovodu Mariánské písně vydal do kostela. Průvodu se zúčastnili čestní hosté, zástupci řádu sv. Huberta, pozvání přijal tentokrát i jejich velmistr, zástupce Moravských rytířů sv. Kolumbána a Černí myslivci Pobeskydští. Samozřejmě nechyběli myslivci místního mysliveckého sdružení i myslivci z širokého a blízkého okolí, dokonce někteří přijeli i se svými dravci. Mši svatou celebroval P.Petr Wnuk a v úpravě Vacek a Semelent, zpíval chrámový sbor z Louky za doprovodu trubačů ze Zábřehu. Mezi obětními dary vévodil statný jelen, dále se nesl bažant, zajíc, liška, srnčí zvěř a kapr. Celou atmosféru slavnostní mše umocnila krásná výzdoba kostela. Po mši vyhrávala před kostelem Lipovská pětka a na všechny poutníky čekalo malé občerstvení v podobě výborných koláčků, teplého čaje a svařáku. Ten přišel každému v chladném dopoledni vhod. Dokonce se podávalo i svatomartinské víno. Prostor před kostelem zdobila výstava preparované zvěře v životní velikosti a samozřejmě nechyběly ani prodejní stánky s mysliveckou tématikou. Letošní doprovodný program se nesl v duchu kinologie. Pes je totiž součástí každého lovu a doprovází myslivce téměř všude. Lidé mohli shlédnout jak velké, tak malé lovecké plemena, některé dokonce i při práci. Tak jsme mohli v pravé poledne slyšet jak kostelní zvon, tak tóny trubačů i štěkot psů. V kulturním domě měli možnost návštěvníci shlédnout výstavu obrazů Hanky Křenkové, prezentaci optiky Swarovského a zakoupit si knihy, kalendáře a předměty s mysliveckou tématikou. Nechyběly ani dřevěné výrobky mistrů řezbářů ze Šumavy. V sále byla pro pozvané hosty přichystána slavnostní tabule. Po Moravské hymně a společné modlitbě vedené P. Petrem Wnukem se všichni s chutí pustili do teplé bažantí polévky.

Bylo to krásné setkání a vzpomínání nejen myslivců, místních občanů, ale i lidí z blízkého  a dalekého okolí.

Za tento duchovní, kulturní a společenský zážitek patří poděkování zvláště panu Ing. Janu Škopíkovi a všem, kteří přispěli a jakkoliv se podíleli na zdárném průběhu této myslivecké akce."

Odkazy na fotky nalezneme zde a další odkaz na stránky mysliveckého sdružení Volavec Louka zde foto František Gajovský

 

 

Obecní úřad - starostka

přečteno: 950x
Aktuality z obce...
13. prosince 2018
Floristický seminář22. listopadu 2018
Stromy budoucnosti

20. listopadu 2018
Svatohubertská mše 2018

1. listopadu 2018
Vítání občánků

27. října 2018
Drakiáda 2018

20. října 2018
Lúcké HODY


4. října 2018
Den seniorů4. října 2018
Výlet do Luhačovic


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
pondělí, 17. prosince 2018
celkem přístupů:
návštěvníků online: 1896
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Lúcký zpravodaj | Užitečné odkazy | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2018, Obec Louka