Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Úcká kucharka
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Lúcký zpravodaj
Užitečné odkazy
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 28. prosince 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka tisk článku
Čtení v knihovně
Čtení v knihovně

Nech žije život živý

Úterý 12. prosince. "Nech žije život živý", tak zní název knihy se kterou se nám představil při svém autorském čtení v místní knihovně Pavel Popelka, rodák ze Strání.  

Tuto knihu věnoval svým přátelům, především Jarkovi Slovákovi, podle jehož oblíbeného výroku je také pojmenována. Je sestavena z volně zaznamenaných příběhů prožitých s kamarády z Horňácka, ke kterému má vřelý vztah.

PhDr. Pavel Popelka CSc. etnograf, sběratel písní, autor folklorních pořadů, scénárista, fotograf a publicista, skvělý hráč na gajdy, který realizoval řadu výzkumů lidové kultury Uherskobrodska a Moravských Kopanic, ze kterých čerpá ve své publikační práci, při tvorbě výstav a pořadů a rovněž při spolupráci s rozhlasovými publikačními studii. Je autorem četných pořadů na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici, z nichž několik obdrželo Cenu festivalu. Založil Festival masopustních tradic ve Strání, Musaionfilm - přehlídku videotvorby českých muzeí pořádané Muzeem J.A. Komenského v Uherském Brodě. Vydal víc jak desítku knih nejen  prózy, ale také poezie. Je autorem řady videodokumentů s národopisnou tématikou. Získal na mezinárodním filmovém festivalu Etnifilm Čadca Bronzového turoňa za film Hody s věncem a káčerem, cenu Slovenské národopisné společnosti v kategorii Etnograf za kamerou. Řadu cen získal za své fotografie. Autorských fotografických výstav uskutečnil bezmála již 60, některé i v zahraničí.

Při poutavém čtení se mohli posluchači při šálku kávy, nebo skleničce bílého vínka zaposlouchat do veršů, písní, hře na cimbál nebo na gajdy, neboť v doprovodném programu na cimbál zahrál i zazpíval Jura Petrů. Čtení z knihy poezie "Kalvados z červených jablek", zpěvem doplnil Antonín Vrba a rovněž zpěvem, ba i svými humornými historkami doplnil Martin Kuchyňka. A samozřejmě také hrou na gajdy a zpěvem balad potěšil sám autor.  Všichni, kdo se této akce zúčastnili, prožili příjemný podvečer, vyplněný přátelskými rozhovory nejen o představené knížce, ale také o ostatní literární tvorbě Pavla Popelky o Horňácku, lidových tradicích, krojích, písničkách, lásce k našemu kraji a životu vůbec. 

Závěrem si bylo možné zakoupit knihy s vlastnoručním podpisem a přáním autora.

 

  

Obecní úřad - starostka

přečteno: 937x
Aktuality z obce...
13. prosince 2018
Floristický seminář22. listopadu 2018
Stromy budoucnosti

20. listopadu 2018
Svatohubertská mše 2018

1. listopadu 2018
Vítání občánků

27. října 2018
Drakiáda 2018

20. října 2018
Lúcké HODY


4. října 2018
Den seniorů4. října 2018
Výlet do Luhačovic


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
pondělí, 17. prosince 2018
celkem přístupů:
návštěvníků online: 1905
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Lúcký zpravodaj | Užitečné odkazy | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2018, Obec Louka