Obecbn�䮮.
Úvodní strana
Informace o obci
Poplatky
Publicita projektů
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Užitečné odkazy
Lúcký zpravodaj
Počasí u nás
Kontakt
Vydan頨l᮫y...
Novinky
Hledá®­...

Pokro詬鍊 hledᮭ

TOPlistvyšlo: 23. května 2018  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka tisk článku
Stavění máje
Stavění máje

Stavění máje

V pondělí 30. dubna již v ranních hodinách, jako každý rok ročník 18leté mládeže, letos je to ročník 2 000,  zahájil vedení kulturně společenských aktivit v letošním roce stavěním máje. Stavění máje je v Louce dlouholetá tradice, která se postupně mění tak, jak se vyvíjí společnost, ale podstata je stále stejná. Máj se postaví a stojí po celý měsíc máj. Radost z něho mají nejen mladí, ale všichni bez věkového rozdílu.

Co všemu předcházelo. V neděli týden předem mládež ročníku 2 000 na voze s koňským povozem, který poskytl pan Martin Chrenčík, přivezla se zpěvem lidových písní slavnostně vršek na máj. Vybírali tentokrát v obecním lese nad lipovským hřištěm. Že vybrali dobře měli možnost shlédnout nejenom občané naší dědiny, ale taky lipovjané, neboť přístup k obecnímu lesu je vhodný jen z lipovské strany.

Samozřejmě nesmí chybět ani společná trička s příhodným logem, která budou po dlouhou dobu připomínat zatím ještě bezstarostné mládí.

Při zdobení vršku se k ročníku přidala i ostatní mládež, ba ani školní děti nesměly chybět.

Opracování kmene 20 metrů vysokého, který tak jako již několik předešlých let nám darovala Obec Nová Lhota, prováděli hoši z ročníku během dne. Převoz na místo v brzkých ranních hodinách a postavení odpoledne zabezpečili pomocí techniky pracovníci firmy Lesy Horňácko s.r.o. Nad správností opracování, spojení kmene s ozdobeným vrškem a na postavení dohlížel pan Petr Evják

Podpořit naši mládež přišla poměrně velká část našeho obyvatelstva bez rozdílu věku. Bylo možné se občerstvi kofolou, pivem, grilovanými klobáskami nebo párkem. Dobrá nálada trvala hodně dlouho po setmění. Samozřejmě hoši svoji májku hlídali až do ranních hodin.

Za přípravu této pěkné akce ročníku děkujeme a budeme se těšit na další plánované aktivity.

A další postřehy nalezneme zde

Obecní úřad - starostka

přečteno: 718x
Aktuality z obce...

15. července 2019
Pozvánka na Nohejbal


30. května 2019
KOŠT GULÁŠŮ


27. května 2019
Než vyměnili zámky


15. května 2019
STAVĚNÍ MÁJE

6. května 2019
UKLIĎME ČESKO
21. prosince 2018
Humor-korení života

21. prosince 2018
Vánoční strom

Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od n᳠dostᶡt aktuᬮ�nformace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakč®­ho systé­µ PORTIA.CZ
čtvrtek, 18. července 2019
celkem p㴵p튍
nᶚt춮� online: 379
Glyoxide - This is a Body Jewelry product that contains hydrogen peroxide and hinders healing rather than aiding it. Ear Care Solution - Solutions that are provided by jewelry boutiques and department store piercers usually contain alcohol, hydrogen peroxide, and other harmful chemicals that only aggravate a new piercing. Ointments - Antibacterial ointments or similar products only clog pores and/or kill good cells trying to heal the piercing. New piercings and sometimes irritated heavy gauge body piercing jewelry piercings can greatly benefit from a sea salt soak. This simple remedy can soothe pain and even draw out infection when it's done properly.
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Poplatky | Publicita projektů | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Užitečné odkazy | Lúcký zpravodaj | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
â°°6 - 2019, Obec Louka