Obecbn�䮮.
Úvodní strana
Informace o obci
Poplatky
Publicita projektů
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Užitečné odkazy
Lúcký zpravodaj
Počasí u nás
Kontakt
Vydan頨l᮫y...
Novinky
Hledá®­...

Pokro詬鍊 hledᮭ

TOPlistvyšlo: 9. července 2018  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka tisk článku
Čaj o páte
Čaj o páte

 Čaj o páté

Chytré blondýnky radí... Ve středu 24. dubna jsme uspořádali čaj o páté na téma "Vaše cesty k bezpečí aneb chytré blondýnky radí". Tento informačně vzdělávací projekt připravily převážně členky Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje a Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Vznik této publikace podpořila i obec Louka a zúčastněným byla zdarma věnována.

Vzhledem k tomu, že se stále setkáváme s různými nástrahami, návštěvami podomních prodejců, falešných řemeslníků, jsme zvolili  toto téma k přiblížení našim spoluobčanům. S tím jak máme reagovat na různé krizové situace nás srozumitelně seznámil  člen Hasičského záchranné sboru Hodonín por. Bc. Vojtěch Kölbel.

Různé modelové situace nám přiblížil pomocí video projektu. Zdůraznil včasnost a přesnost volání pomoci při vzniku nenadálé situace. Pro nahlášení události ohrožující zdraví, život, majetek nebo bezpečnost osoby či veřejný pořádek je vyhrazeno několik čísel:

150 Hasičský záchranný sbor ČR                   155  Zdravotnická záchranná služba

158 Policie ČR                                                   156 Městská (obecní) policie

112 Jednotné evropské číslo tísňového volání

Je jen škoda, že tuto problematiku si přišlo vyslechnout poměrně málo našich občanů, neboť se stále setkáváme a stále se na nás osobě nebo telefonicky obrací občané s tím, že jim někdo nabízí různé zboží, opravu poruch v domácnostech, změnu dodavatele energií. Nabízející se nezastaví před ničím, neberou v potaz ani zveřejněný Tržní řád Obce Louka. Neuzavírejte nabízené služby pokud nemáte podrobně pročtenou smlouvu, následně se pak těžko vyvazuje a mnohokrát vznikají ztráty jak finanční, tak na zdraví.

V publikaci, která je k dispozici na Obecním úřadě za 50,- Kč se dovíte všechno potřebné, jak se chovat v nenadálých situacích až po nástrahy při cestách do zahraničí.

 

Pikantní příběhy v písních a povídkách

Úterý 22.5. Čaj o páté. Opět jsme se setkali s PhDr. Pavlem Popelkou CSc. a doprovodnou cimbálovou muzikou Petra Galečky. Tentokrát byly příběhy za života proloženy lechtivými písněmi.

Kdo chce na mú harfu hrát, mosí umět prebírať,

nesmí sa mu ani jedna struna potrhať

slyšel jsme jako malý chlapec zpívat jednu babičku a všichni se usmívali. Písničce jsem tehdy nerozuměl, jak bych také mohl, když jsem si naivně coby desetiletý myslel, že sexualita nepřísluší už ani mým pětatřicetiletým rodičům. 

"Ženský klín je prekrásné stvorení, ale nesmí to byt chlap", skláněl hold ženskému pohlaví můj kamarád Jarin Slovák z Velké nad Veličkou, ačkoliv on, popravdě řečeno, místo slova ženský klín použil slovo, které se někdy nahrazuje piktogramem kosočtverce. A tím neslušným výrazem pro tajuplný klín byla ještě více zdůrazněna hloupost mužů.

Je-li tělesnost přirozenou součástí lidského života, musela se zobrazit i v průvodci člověka na jeho pouti životem - v písni. A pak záleží jen na nátuře, jestli se tělesnost, třeba ženské klíny anebo i přímo milování obrazně řečeno ponechají zahalené, anebo třeba i lechtivě odhalí. Někdy primitivně, ale někdy i velmi umně uměli naši předci namalovat v písni erotické obrazy. Mnohdy jen pomocí alegorie a metafor.

Uvedené písně a též ještě řadu podobných dalších v podání hudecké muziky Petra Galečky doprovázené pikantními příběhy a básněmi z tvorby Pavla Popelky spolu s postřehy o roli erotiky v lidském životě mohli zájemci slyšet na Čaji o páté pořádaném paní starostkou Vašicovou v obci Louka dne 22. května. Inu, byl měsíc lásky."      Toliko autor Pavel |Popelka

Další fotečky nalezneme zde

Obecní úřad - starostka

přečteno: 800x
Aktuality z obce...

15. července 2019
Pozvánka na Nohejbal


30. května 2019
KOŠT GULÁŠŮ


27. května 2019
Než vyměnili zámky


15. května 2019
STAVĚNÍ MÁJE

6. května 2019
UKLIĎME ČESKO
21. prosince 2018
Humor-korení života

21. prosince 2018
Vánoční strom

Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od n᳠dostᶡt aktuᬮ�nformace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakč®­ho systé­µ PORTIA.CZ
čtvrtek, 18. července 2019
celkem p㴵p튍
nᶚt춮� online: 427
Glyoxide - This is a Body Jewelry product that contains hydrogen peroxide and hinders healing rather than aiding it. Ear Care Solution - Solutions that are provided by jewelry boutiques and department store piercers usually contain alcohol, hydrogen peroxide, and other harmful chemicals that only aggravate a new piercing. Ointments - Antibacterial ointments or similar products only clog pores and/or kill good cells trying to heal the piercing. New piercings and sometimes irritated heavy gauge body piercing jewelry piercings can greatly benefit from a sea salt soak. This simple remedy can soothe pain and even draw out infection when it's done properly.
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Poplatky | Publicita projektů | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Užitečné odkazy | Lúcký zpravodaj | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
â°°6 - 2019, Obec Louka