Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Úcká kucharka
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Lúcký zpravodaj
Užitečné odkazy
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 9. července 2018  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka tisk článku
Čaj o páte
Čaj o páte

 Čaj o páté

Chytré blondýnky radí... Ve středu 24. dubna jsme uspořádali čaj o páté na téma "Vaše cesty k bezpečí aneb chytré blondýnky radí". Tento informačně vzdělávací projekt připravily převážně členky Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje a Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Vznik této publikace podpořila i obec Louka a zúčastněným byla zdarma věnována.

Vzhledem k tomu, že se stále setkáváme s různými nástrahami, návštěvami podomních prodejců, falešných řemeslníků, jsme zvolili  toto téma k přiblížení našim spoluobčanům. S tím jak máme reagovat na různé krizové situace nás srozumitelně seznámil  člen Hasičského záchranné sboru Hodonín por. Bc. Vojtěch Kölbel.

Různé modelové situace nám přiblížil pomocí video projektu. Zdůraznil včasnost a přesnost volání pomoci při vzniku nenadálé situace. Pro nahlášení události ohrožující zdraví, život, majetek nebo bezpečnost osoby či veřejný pořádek je vyhrazeno několik čísel:

150 Hasičský záchranný sbor ČR                   155  Zdravotnická záchranná služba

158 Policie ČR                                                   156 Městská (obecní) policie

112 Jednotné evropské číslo tísňového volání

Je jen škoda, že tuto problematiku si přišlo vyslechnout poměrně málo našich občanů, neboť se stále setkáváme a stále se na nás osobě nebo telefonicky obrací občané s tím, že jim někdo nabízí různé zboží, opravu poruch v domácnostech, změnu dodavatele energií. Nabízející se nezastaví před ničím, neberou v potaz ani zveřejněný Tržní řád Obce Louka. Neuzavírejte nabízené služby pokud nemáte podrobně pročtenou smlouvu, následně se pak těžko vyvazuje a mnohokrát vznikají ztráty jak finanční, tak na zdraví.

V publikaci, která je k dispozici na Obecním úřadě za 50,- Kč se dovíte všechno potřebné, jak se chovat v nenadálých situacích až po nástrahy při cestách do zahraničí.

 

Pikantní příběhy v písních a povídkách

Úterý 22.5. Čaj o páté. Opět jsme se setkali s PhDr. Pavlem Popelkou CSc. a doprovodnou cimbálovou muzikou Petra Galečky. Tentokrát byly příběhy za života proloženy lechtivými písněmi.

Kdo chce na mú harfu hrát, mosí umět prebírať,

nesmí sa mu ani jedna struna potrhať

slyšel jsme jako malý chlapec zpívat jednu babičku a všichni se usmívali. Písničce jsem tehdy nerozuměl, jak bych také mohl, když jsem si naivně coby desetiletý myslel, že sexualita nepřísluší už ani mým pětatřicetiletým rodičům. 

"Ženský klín je prekrásné stvorení, ale nesmí to byt chlap", skláněl hold ženskému pohlaví můj kamarád Jarin Slovák z Velké nad Veličkou, ačkoliv on, popravdě řečeno, místo slova ženský klín použil slovo, které se někdy nahrazuje piktogramem kosočtverce. A tím neslušným výrazem pro tajuplný klín byla ještě více zdůrazněna hloupost mužů.

Je-li tělesnost přirozenou součástí lidského života, musela se zobrazit i v průvodci člověka na jeho pouti životem - v písni. A pak záleží jen na nátuře, jestli se tělesnost, třeba ženské klíny anebo i přímo milování obrazně řečeno ponechají zahalené, anebo třeba i lechtivě odhalí. Někdy primitivně, ale někdy i velmi umně uměli naši předci namalovat v písni erotické obrazy. Mnohdy jen pomocí alegorie a metafor.

Uvedené písně a též ještě řadu podobných dalších v podání hudecké muziky Petra Galečky doprovázené pikantními příběhy a básněmi z tvorby Pavla Popelky spolu s postřehy o roli erotiky v lidském životě mohli zájemci slyšet na Čaji o páté pořádaném paní starostkou Vašicovou v obci Louka dne 22. května. Inu, byl měsíc lásky."      Toliko autor Pavel |Popelka

Další fotečky nalezneme zde

Obecní úřad - starostka

přečteno: 556x
Aktuality z obce...


22. listopadu 2018
Stromy budoucnosti

20. listopadu 2018
Svatohubertská mše 2018


1. listopadu 2018
Vítání občánků

27. října 2018
Drakiáda 2018

20. října 2018
Lúcké HODY


4. října 2018
Den seniorů4. října 2018
Výlet do Luhačovic


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
čtvrtek, 13. prosince 2018
celkem přístupů:
návštěvníků online: 113
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Lúcký zpravodaj | Užitečné odkazy | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2018, Obec Louka