Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahřádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Úcká kucharka
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Lúcký zpravodaj
Užitečné odkazy
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 4. října 2018  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka tisk článku
Beseda s Lucií Hlavinkovou
Beseda s Lucií Hlavinkovou

Beseda s autorkou dětských knížek Lucií Hlavinkovou

První týden v říjnu je již tradičně svátkem všech knihoven, kdy se pořádají různé akce pro čtenáře. Obecní knihovna v Louce společně s Městskou knihovnou v Hodoníně uspořádala pro žáky naší základní školy besedu s autorkou dětských knížek, paní Lucií Hlavinkovou.

Lucie Hlavinková se narodila a celý život žije v Brně. studovala na filozofické fakultě Masarykovy univerzity, kde v roce 2010 ukončila studium religionistiky. Věnuje se učení a psaní.

 V roce 2015 vyhrála literární soutěž "Hledá se autor bestselleru" nakladatelství Fragment se sci-fi povídkou "Seance", v roce 2016 pak vyhrála literární soutěž Albatrosu s příběhem pro děti "projekt pes - ten můj". Spisovatelkou se chtěla stát již od svých šesti let, kdy napsala svůj první příběh - dobrodružství pejska Bobíka.

paní Hlavinková představila dětem ve škole své tři knížky nazvané Projekt pes - Ten můj, Smečka a Prázdniny v Beskydech. Knížky jsou o chlapci jménem Honzík, který si moc přeje pejska, ale rodiče mu ho nechtěli dovolit. Vymýšlí proto různé způsoby, jak rodiče přesvědčit. Všechny tyto knížky vycházejí ze skutečných příběhů, které autorka zažila se svým pejskem. Knížky jsou napsány humornou formou a jsou doplněny krásnými ilustracemi paní Sylvy Francové.

 Autorka dětem představila i svoji úplnou novinku, která vyjde v listopadu - dětskou knížku Praštěný trpaslík a taky se zmínila o své knížce Sestry Foxovy, kterou napsala pro dospělé čtenáře.

Přednáška děti velmi zaujala, s velkým nadšením se zapojovaly do debaty a měly spoustu otázek, např. jak dlouho trvá napsání knížky, jak knížka v tiskárně vzniká, kdo do knížky maluje obrázky apod.

Vzhledem k úspěšnosti této besedy bude i do budoucna obecní knihovna v Louce pořádat různé akce pro dětské i dospělé čtenáře. Plakáty na akce můžete najít na nástěnce obecního úřadu a taky na nových webových stránkách knihovny - www.knihovnalouka.webk.cz                                                Machálková Zuzana - knihovnice

Další fotečky nalezneme zde

Obecní úřad - starostka

přečteno: 211x
Aktuality z obce...

4. října 2018
Den seniorů4. října 2018
Výlet do Luhačovic


2. října 2018
Biřmování

27. září 2018
Dar do nemocnice

26. září 2018
Houby všeho druhu
4. září 2018
Hejtman JMK v Louce

3. září 2018
Krojové dílny

Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
čtvrtek, 18. října 2018
celkem přístupů:
návštěvníků online: 600
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Lúcký zpravodaj | Užitečné odkazy | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2018, Obec Louka