Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Úcká kucharka
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Lúcký zpravodaj
Užitečné odkazy
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 21. listopadu 2018  |  rubrika: Novinky  |  autor: Webmaster tisk článku
Svatohubertská mše
Svatohubertská mše 2018

XII. Svatohubertská mše 2018
11.11. 2018

  Krásné barvy podzimu a hřejivé paprsky sluníčka doprovázely letošní podzim až do listopadových dnů. Tak tomu bylo i v neděli 11. 11. 2018, kdy se v Louce konala XII. Horňácká Svatohubertská mše za živé a zemřelé myslivce. Již od ranních hodin panoval před kostelem a prostorem kulturního domu čilý ruch. V 9 hodin vyjel od kostela koňský povoz a vesnicí se začaly rozléhat tóny mladých trubačů. Ti za doprovodu svatého Huberta a představitelů mysliveckých řádů zvali občany na slavnostní mši.  

     Před 10. hodinou se vydal slavnostní průvod v čele se svatým Hubertem od kapličky do kostela. Průvodu se účastnili zástupci řádu svatého Huberta, Moravští rytíři svatého Rostislava a Kolumbana, Černí myslivci Pobeskydští, myslivci z Louky a celého širokého okolí. Mši svatou celebroval P. Petr Wnuk. Troubenou mši v úpravě Vacek, Selement za doprovodu trubačů ze Zábřehu zpíval chrámový sbor z Louky. Mezi obětní dary, které přinášeli myslivci, patřil opět statný ulovený jelen, srnčí a dnes tak vzácná drobná zvěř. Celou atmosféru této slavnostní mše umocňovala ještě krásná podzimní výzdoba kostela, působivé kázání P. Petra Wnuka a nádherné tóny trubačů. Na konci slavnostního požehnání poděkoval Ing. Jan Škopík bývalé paní starostce Aničce Vašicové za to, že stála u zrodu první Horňácké Svatohubertské mše a za všechnu spolupráci po celých dvanáct let starostování.

   Po mši mohli všichni návštěvníci ochutnat výborné koláčky a zahřát se teplým čajem nebo svařeným vínem. K dobré náladě vyhrávali muzikanti z Lipovjanky a trubači ze Zábřehu.  Jelikož letošní mše připadla na 11. 11., svátek svatého Martina, hlavním bodem doprovodného programu bylo svěcení Svatomartinského vína. Přijel Martin na krásném bílém koni a krojovaný pár předal  láhve Svatomartinského vína novému panu starostovi Ing. Radimovi Buzíkovi. P. Petr Wnuk vína slavnostně požehnal. Pak byla pro všechny návštěvníky připravena ochutnávka tohoto lahodného moku. Dospělí i děti rovněž obdivovali před kostelem jelení trofeje v životní velikosti, samozřejmě nechyběli ani stánky s odbornou mysliveckou tématikou a oblečením.

   V prostorách kulturního domu byla rovněž výstava obrazů s mysliveckou tématikou, prezentace optiky Swarowského a prodej dřevěných výrobků řezbářů ze Šumavy, šperků a jiných drobných mysliveckých předmětů. V sále byla pak připravena slavnostní tabule pro pozvané hosty. Po společné modlitbě se všichni s chutí pustili do teplé bažantí polévky.
   Je za námi opět jedna krásná podzimní neděle, naplněná nevšedním duchovním a kulturním zážitkem, a hlavně setkáním s dobrými přáteli a kamarády.


      Velký dík patří hlavně Ing. Janu Škopíkovi, sponzorům a všem, kteří přispěli a jakýmkoliv způsobem se podíleli na průběhu této nevšední společenské akce.

text: Jarmila Hrbáčková

  

Fotografie pana Gajovského jsou ZDE

Reportáž z Hubertské mše byla vysílána  na TV Noe 15.11.2018 v 19.30
Ke stažení (129 MB, mp4)  ZDE 

 

Na TV Nova byla 20.11.2018 reportáž z honu a Hubertské v pořadu "Víkend"  
(Reportáž začíná  v 36:30 min pořadu)

Webmaster

přečteno: 373x
Aktuality z obce...
13. prosince 2018
Floristický seminář22. listopadu 2018
Stromy budoucnosti

20. listopadu 2018
Svatohubertská mše 2018

1. listopadu 2018
Vítání občánků

27. října 2018
Drakiáda 2018

20. října 2018
Lúcké HODY


4. října 2018
Den seniorů4. října 2018
Výlet do Luhačovic


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
pondělí, 17. prosince 2018
celkem přístupů:
návštěvníků online: 1851
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Lúcký zpravodaj | Užitečné odkazy | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2018, Obec Louka