Vytištěno 23. května 2018, 18:22 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=750&akce=view


vyšlo: 11. února 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Webmaster (webmaster@obeclouka.cz)

Ples Horňácka

Ples obcí Horňácka 2017


PLES OBCÍ HORŇÁCKA  20. ledna 2017

Tradičního Plesu obcí Horňácka se tentokrát zúčastnili starostové všech obcí Horňácka i s četným doprovodem.  Přivítali jsme mezi sobou i místostarostu Veselí nad Moravou pana JUDr. Ph.Dr. Petra Koláře Ph.D. a ředitelku naší základní školy paní Mgr. Janu Janoškovou s doprovodem.

K bohaté a pěkné tombole přispěli svým dílem všechny obce, firmy, drobní podnikatelé jednotlivých obcí. Všem dárcům za příspěvky srdečně děkujeme. Rovněž patří velký dík těm,  kteří se jakýmkoliv způsobem na její přípravě a organizaci podíleli, nejenom  Evě Dřímalové, ale také  za výpomoc uspořádání skoro tří stovek darů děkujeme starostovi Velké nad Veličkou Jiřímu Pšurnému s kolektivem.

Během večera jsme měli možnost ochutnat něco s připravovaných gastro specialit Lukáše Pokorníka, svatební koláčky pečené místními ženami, dobré vínko od AGROLIP a.s, nebo něco pro zlepšení nálady v Šatlavě umístěné v suterénu .

 

Svým vystoupením potěšily za velkého potlesku mažoretky základní školy v Louce, které v letošním roce vede Simona Pechová a paní učitelka Lenka Šlosárová.

Již osmnáctý ročník Plesu obcí Horňácka, který se opět konal u nás v Louce,( zatím není dokončena rekonstrukce kulturního domu ve Velké nad Veličkou ) zahájil svým neopakovatelným způsobem Folklorní soubor Lipovjan. Folkloristé potěšili tentokrát dvěma vstupy, hudebně je doprovázeli  hudci horňáckých cimbálových muzik Roman Sokol, Jiří Buzík, Vašek Kolacia, Vašek Maňák a Jožka Staša, kteří návštěvníky následně po celý večer bavili horňáckými písněmi v suterénu u Šatlavy.

K tanci a poslechu v sále kulturního domu po celý večer hrála dechová hudba Lipovjanka pod vedením kapelníka Tomáše Hrbáčka, Zpěvem doprovázeli Libor a Pavla Chudíčkovi.  Po zahajovacím sólu starostů obcí Horňácka nezůstal parket prázdný až do časných ranních hodin.

Myslím, že letošní ples se vydařil, budeme se těšit příští rok do Velké nad Veličkou, do nově opravených prostor kulturního domu. Prostřednictvím těchto stránek děkuji všem členům zastupitelstva a zaměstnancům  naší obce za jejich  ochotu, aktivní přístup k organizaci plesu a jeho zdárnému průběhu.

Více fotografií můžete najít   ZDE

Webmaster (webmaster@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.