Vytištěno 19. července 2018, 10:02 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=783&akce=view


vyšlo: 30. června 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

Letečtí modeláři

Letečtí modeláři


Letečtí modeláři

 

Letečtí modeláři slaví úspěchy za půlrok 2017 doma i po celé Moravě

Protože modelářské letiště v Louce není zatravněné a louky ve Strážnici jsou pro modeláře z důvodu ochranářů od 1.4. do 31.8.2017 nepřístupné, hledali modeláři soutěže jiných klubů v okolí na Moravě.

Ještě v lednu a únoru se podařily soutěže 29.1 kategorie" A3" a "H" volných modelů a 26.2.kat. "RC V1" - rádiem řízená směrovka. Další soutěže v březnu byly odloženy pro nepříznivé počasí. Volné kategorie létají Ing. Miroslav Šmehlík "A3"(2x) a "H" (1), Jan Škopík "A3" (6x).

V kategorii "RCEO" (rádiem řízený model poháněný elektromotorem) jsou naše úspěchy zatím nejlepší. 30. dubna se účastnili Dalibor Jagoš, Miroslav a Pavel Maňákovi, Jan Škopík soutěže n Náměšti nad Oslavou a Pavel Maňák byl na 1. místě. 2. místo Petr Šnyrych z Bohuňovic a 3. místo obsadil Pavel Hloušek z Hrotovic. Dalibor Jagoš byl 9., Miroslav Maňák 13. a Jan Škopík 16. místo.

6.května byli Maňák Pavel a Škopík Jan zajetí v Třebíči, zde by Pavel Maňák na 1. místě a Škopík Jan 15. místo.

O den později 7.5. soutěžili modeláři v Uničově, kde se sešlo 20 modelářů, i tady opět zvítězil Pavel Maňák, 2. místo Šnyrych z Bohuňovic a třetí byl domácí Vlad. Horník. Jagoš Dalibor byl (7)., Maňák Miroslav (11)., Škopík Jan (18).

 15.5 pořádala Česká Třebová Mistrovství ČR. Z Louky se účastnili modeláři ve stejném složení. Sešlo se 32 modelářů a tady Pavel Maňák skončil na 8. místě, Miroslav Maňák (15). místo, Škopík Jan (25)., Jagoš Dalibor byl (28).

Konečně 28.5 pořádal náš klub soutěž ve Strážnici na letišti ULL. Sešlo se 17 modelářů z Louky, Ostravy, Holíče, Náměště nad Oslavou, Hrotovic, Brna, Uničova, Holešova, Olomouce a Malacek. Soutěž měla být jak v jednotlivcích, tak i v 3členných družstvech. Škoda, že z jednotlivých klubů nebylo možné sestavit 3členné družstva, proto soutěž družstev byla odložena na 20.8.2017. V jednotlivcích skončil na 1. místě Pavel Maňák. 2 byl Matula Ondra z Ostravy a 3. Morava Milan z Holíče. Maňák Miroslav (9), Jagoš Dalibor (13), Škopík Jan (17). Poděkování patří všem pořadatelům, kteří na soutěži zajišťovali v různých funkcích zdárný průběh soutěže: Ing Šmehlík Miroslav, Hučík Václav, Škopík Dušan, Škopík Milan, Koryčanský Milan, Maňáková Eva, Škopík Jan ml., Galečka Jaromír.

 

Zvláštní poděkování patří Obecnímu úřadu Louka za sponzorování soutěže družstev, poháry a věcné dary. Naopak palec dolů je pro majitele ULL, který dovolil vyhlídkové lety ze stejného letiště a soutěž musela být předčasně ukončena.                                                                                                           Jan Škopík

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.