Vytištěno 19. července 2018, 10:02 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=789&akce=view


vyšlo: 24. července 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

PRIMICE KLIMENTA MIKULKY

PRIMICE KLIMENTA MIKULKY


PRIMICE KLIMENTA MIKULKY

Praha v sobotu 8. července. Tomáš Mikulka byl kardinálem Dominikem Dukou v kostele svatého Jiljí v Praze vysvěcen na kněze. Mše svaté se zúčastnili i poutníci z Louky (velká část v našem horňáckém kroji). Byl jich plný autobus, někteří se dostavili osobními auty.

Louka - Primiční mše svatá

V sobotu 15. července se konala v kostele Panny Marie Růžencové v Louce primiční mše otce Klimenta Mikulky. Byla výjimečná nejen tím, že byla primiční otce Klimenta Mikulky, ale i tím, že to byla první primiční mše svatá sloužena v tomto kostele od jeho postavení vůbec.

 

Od rodinného domu v ulici Kút, kde trávil Tomáš Mikulka své nejlepší školní léta, mládí a dospívání ho doprovodili krojovaní od dětí až po seniory, spolubratři, rodiče a věřící v hojném počtu za hudebního doprovodu Lipovjanky a zpěvu věřících do kostela Panny Marie Růžencové. Těm co se nemohli nebo nedostali do kostela, byla  dána možnost tuto slavnostní mši svatou sledovat prostřednictvím velkoplošné obrazovky instalované před kostelem studiem Rajchman a bylo jich kolem sedmi stovek.

 

Novoknězi byly předány dary. Manželé Šradějovi za občany předali  kalich,  patenu, a kytice květů. Mládež -  stárek a stárka předali výslužkovou dortu. Za obecní úřad  místostarosta předal kněžský ornát v zelené barvě a starostka obce krojovou horňáckou  košili. Kdykoliv jeho kroky povedou do různých koutů země nebo do ciziny,  nechť mu darované věci připomenou horňáckou obec Louku.

Další fotografie nalezneme zde: Praha, chystání, další foto nalezneme na stránkách pana F. Gajovského zde,

 

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.