Vytištěno 18. července 2018, 00:53 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=791&akce=view


vyšlo: 5. září 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

Horňácké slavnosti 2017

Horňácké slavnosti 2017


Horňácké slavnosti 2017

Velká nad Veličkou ve dnech 20 -23. července.

Letošní Horňácké slavnosti zahájil starosta obce Velká nad Veličkou Jiří Pšurný ve čtvrtek 20. července v budově obecního úřadu a to vernisáží "Vladimír Toman - obrazy, grafiky a kresby". Následovala vernisáž "Výstava obrazů Karla Supa" .

Pátek

V pátečním programu s názvem Pohádka o pokladu, který mluveným slovem provázel pan Tomáš Sečkař z Louky s Jiřím Miškeříkem z Hrubé Vrbky vystoupil s krátkým (historicky prvním vystoupením na Horňáckých slavnostech) pásmem písní i mužský pěvecký sbor z Louky.

                             Další fotečky nalezneme zde

Sobota

V sobotu v 16. hodin byl letos k 60. výročí uspořádán na velickém náměstí tradiční krojovaný průvod s názvem "Rok na Horňácku", ve kterém zástupci všech horňáckých obcích představili své obřadní, sváteční, všední i pracovní kroje. Lúčané tentokrát představili slavnost hodů v Louce. Hodový průvod s prezentací lúckého kroje se zúčastnilo celkem 66 krojovaných všech věkových skupin.

Za jejich účast v krojovaném průvodu všem srdečně děkujeme.

Průvod

Další fotečky z průvodu nalezneme zde

Lúčánek

Sobotní večerní pořad dětských souborů s názvem "Gajdošovo putování" zahájil dětský folklorní soubor Lúčánek - starší. Během programu vystoupili Lúčánek mladší a všichni ve společných vstupech. Rovněž děkujeme za prezentaci obce i vedoucím paní Janě Evjákové a Martinovi Zrini.

 

A další fotečky najdeme zde

 

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.