Vytištěno 18. července 2018, 00:59 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=796&akce=view


vyšlo: 2. října 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

100 let paní Emílie Rašková

100 let paní Emílie Rašková


 

100 let paní Emília Rašková

 7.září 2017 se paní Emília Rašková dožila 100 let.

V současné době vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu žije v Penzionu v Lipově v pokojíku upraveném k pohodlné obsluze, obklopená  obrazy nejen svého syna Milana, ale i vnuka, kde se jí dostává veškeré potřebné péče. K jejímu významnému životnímu jubileu jsme přišli popřát se starostkou obce paní Annou Vašicovou za všechny pracovníky Obecního úřadu v Louce, zastupitele i za občany naší vesnice hodně prožitých pěkných chvil, plných úsměvů.

Povinšovat hodně zdraví a pohody za Okresní výbor sociálního zabezpečení a ministryni Sociálních věcí České republiky spolu s námi přišel pan Jan Čech. Předal pěknou kytku a dekret s příslibem navýšení  finanční podpory.

Ke gratulaci s krásnou kyticí se přidal i starosta obce Lipov pan Miloslav Jagoš. Nech paní Rašková prožije na Penzionu ještě spoustu krásných chvil.

"Paní Emília Rašková se narodila 7.9.1917 v Bohunicích. Je to malá slovenská vesnice v podhůří Bílých Karpat nedaleko Dubnice nad Váhom. Pochází ze tří sourozenců. Otec záhy zemřel, a proto jako nejstarší dcera se musela starat o celou rodinu. Již od deseti let chodila sloužit do bohatých rodin do Trenčína. Jako velmi mladá se vdávala a narodili se jí dva synové. Za druhé světové války, krátce po atentátu na Heydricha, byl její muž zatčen a popraven v koncentračním táboře v Terezíně. Na výchovu dětí a nejmladší sestry zůstala sama. V té době bydlela již na Moravě v Babicích a ve Zlíně. Po válce se přestěhovala do Louky, kde prožila velkou část svého života. Zde se jí narodil další syn" -  průřez životem nám přiblížil  její nejmladší syn Milan -  významný umělec a malíř zaměřený na figurální kompozice, krajinu, ale i náměty z cest - přístavy. Obrazy vznikají převážně v ateliéru v jeho rodném domě v Louce.

A další fotografie nalezneme zde 

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.