Vytištěno 17. prosince 2018, 17:26 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=815&akce=view


vyšlo: 12. prosince 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

Tajemství adventu

Tajemství adventu


Tajemství adventu

Neděle 3. prosince. Nepředstavitelně rychle se nám přiblížil adventní čas, Tentokrát ten nejkratší, vždyť štědrý den je přesně v neděli za čtyři týdny. Jako již několik let jsme mohli prožít příjemné odpoledne na kulturním domě na adventním koncertě, který zahájili sólovým zpěvem Jan Štefánek a Jan Kozumplík, pak sadu p adventních písní zazpíval Mužský sbor Louka. Svým  vystoupením potěšily děti z Lúčánku pod vedením Jany Evjákové a Martina Zrini. Opět po několika letech mezi nás zavítal bzenecký Smíšený sbor Jaroslav se svou hrou o narození děťátka, na motivy starých lidových pastýřských her o narození Jezulátka proloženou sborovými  zpěvy pod taktovkou dirigentky paní Ludmile Hénové a hudebního doprovodu Lukáše Hurtíka. Mluveným slovem celé odpoledne provázela paní Jarmila Hrbáčková.

V přísálí bylo možné si zakoupit drobné dárky k vánocům od Vlaďky Mackové z Milotic. Výrobky ze síně tradic z Blatničky představila Hanka Hrbáčková. Keramiku z Javorníka nabízela Deniska Chrenčíková.  Vynikající medovinu a pravý včelí med jsme si mohli pořídit u paní Zdenky Maňákové, pak byly k dostání různé nahřívací polštářky a taky knihy od paní Mileny Mikulkové a Jana Pavlíka.

Po skončení programu při zpěvu koled byl rozsvícen vánoční strom před obecním úřadem. Letos poskytli strom pro potěšení všech manželé Miroslav a Květa Maňákovi z Dolního konce. Na výzdobu sálu zase svým stříbrným smrkem přispěli manželé Antonín a Jana Maňákovi.

Pohodový advent prožitých v kruhu svých nejbližších přejeme nejen našim dětem, ale všem občanům Louky.

Fotečky nalezneme zde a ještě zde. A zde nalezneme pár postřehů ze samotné= instalace stromku.

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.