Vytištěno 24. března 2019, 11:43 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=846&akce=view


vyšlo: 23. května 2018  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

Stavění máje

Stavění máje


Stavění máje

V pondělí 30. dubna již v ranních hodinách, jako každý rok ročník 18leté mládeže, letos je to ročník 2 000,  zahájil vedení kulturně společenských aktivit v letošním roce stavěním máje. Stavění máje je v Louce dlouholetá tradice, která se postupně mění tak, jak se vyvíjí společnost, ale podstata je stále stejná. Máj se postaví a stojí po celý měsíc máj. Radost z něho mají nejen mladí, ale všichni bez věkového rozdílu.

Co všemu předcházelo. V neděli týden předem mládež ročníku 2 000 na voze s koňským povozem, který poskytl pan Martin Chrenčík, přivezla se zpěvem lidových písní slavnostně vršek na máj. Vybírali tentokrát v obecním lese nad lipovským hřištěm. Že vybrali dobře měli možnost shlédnout nejenom občané naší dědiny, ale taky lipovjané, neboť přístup k obecnímu lesu je vhodný jen z lipovské strany.

Samozřejmě nesmí chybět ani společná trička s příhodným logem, která budou po dlouhou dobu připomínat zatím ještě bezstarostné mládí.

Při zdobení vršku se k ročníku přidala i ostatní mládež, ba ani školní děti nesměly chybět.

Opracování kmene 20 metrů vysokého, který tak jako již několik předešlých let nám darovala Obec Nová Lhota, prováděli hoši z ročníku během dne. Převoz na místo v brzkých ranních hodinách a postavení odpoledne zabezpečili pomocí techniky pracovníci firmy Lesy Horňácko s.r.o. Nad správností opracování, spojení kmene s ozdobeným vrškem a na postavení dohlížel pan Petr Evják

Podpořit naši mládež přišla poměrně velká část našeho obyvatelstva bez rozdílu věku. Bylo možné se občerstvi kofolou, pivem, grilovanými klobáskami nebo párkem. Dobrá nálada trvala hodně dlouho po setmění. Samozřejmě hoši svoji májku hlídali až do ranních hodin.

Za přípravu této pěkné akce ročníku děkujeme a budeme se těšit na další plánované aktivity.

A další postřehy nalezneme zde

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.