Vytištěno 18. července 2019, 10:43 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=853&akce=view


vyšlo: 9. července 2018  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

Pěší túra LOUPENÍK

Pěší túra Loupeník


 

Pěší túra LOPENÍK

Neděle 27. května -  tak jako již mnohé roky, výbor Českého červeného kříže uspořádal pro milovníky turistiky, pěší túru Na Lopeník. Přepravu autobusem na Mikulčin vrch odkud jsme vyšlápli pěšky a následně pro nás opět přijel pan Štěpán Škopík.

Mikulčina vrch - nadmořská výška je 799 metrů n.m., je to kopec v Bílých Karpatech, na jehož svazích se nachází letní i zimní rekreační středisko. Naše cesta dál vedla přes Lopenické seldlo, které leží mezi Velkým Lopeníkem, Mikulčiným vrchem a Malým Lopeníkem na  Kobylec.

Zde byla menší odpočinková přestávka na občerstvení, nabytí energie, a pak výstup na Velký Lopeník jehož nadmořská výška je 911 metrů. V příjemném stínu lesa pod rozhlednou, ze které ti zdatnější pozorovali okolí, jsme si opékali špekáčky. Někteří na nedaleké louce sledovali starty rogalistů i s odborným výkladem a zasvěcením do tajů tohoto sportu. Nad Velkým Lopeníkem se jich v dané době vznášelo devět.

Na zpáteční cestě jsme se stavili na rekreační chatě Janě, kde jsme ochutnali něco z připravovaných a nabízených specialit. Naši nejmenší účastníci se zabavili v pohádkovém lese nad chatou Janou. Potkali zde divoké prase, jelena, Dlouhého, širokého a Bystrozrakého, Sněhurku a sedm trpaslíků, Ježibabu vařící ve velkém kotli lekvary, samozřejmě všechny jmenované postavy byly  dřevěné.

Celkem se nás tentokrát sešlo 29, kdy věkový rozdíl mezi turisty bylo víc než 72 roků. Nejmladšímu byl rok a půl , nejstarší již oslavil 74. narozeniny. Všichni túru zvládli v pohodě.

Další záběry nalezneme zde

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.