Vytištěno 20. února 2019, 02:44 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=855&akce=view


vyšlo: 20. června 2018  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

Botanická procházka

Botanická procházka


Botanická procházka

Pátek 1. června se konala Botanická procházka za poznáním květeny na loukách v okolí Volavce, kterou pro zájemce a milovníky přírody kolem nás uspořádala Obec Louka ve spolupráci Mysliveckým spolkem Volavec Louka a Základní organizací Českého svazu ochránců přírody Bílé Karpaty.

Pod odborným výkladem RNDr. Ivany Jongepierové, Mgr. Karla Faimona Ing. Jana Jongepiera jsme si prošli kvetoucí louky a meze z pravé strany Volavce s bohatou květenou, kterou při samostatné procházce ani nevnímáme. Každá rostlina byla odborně rozebrána (kde se často nachází, jak se v daném prostředí chová, na co vše se dá použít a čím je zajímavá).

 

Naše putování jsme ukončili na myslivecké chatě, kde pro nás předseda Mysliveckého spolku Volavec spolu Jiří Hořák i bývalý Josef Náhlík s hospodářem Františkem Sečkař již připravili  oheň a opékali se špekáčky. Této botanické procházky se zúčastnili zájemci všech věkových kategorií. Ve stínu korun stromů se dobře sedělo, povídalo. 

Další zajímavou přednášku blízkou této tématice uspořádáme v září, tentokrát to budou houby v naší domácnosti. Připravil si pro nás a bude přednášet Ing. Jan Jongepier.

 

Další fotečky nalezneme zde

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.