Vytištěno 20. února 2019, 01:44 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=860&akce=view


vyšlo: 4. září 2018  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

První výroční zpíváni

První výroční zpívání


První výroční zpívání   

mužských sborů na Horňácku k 10. výročí založení Mužského sboru Louka se uskutečnilo v sobotu dne 23.června 2018 v areálu Pod Hájem se začátkem v 16:00 hodin.

V programu vystoupili samozřejmě chlapi Mužského sboru v Louce, kteří si připomínají tentokrát již 10. výročí svého působení. Za těch deset let vystoupili mnohokrát při různých akcích pořádaných na domácím jevišti , či různých příležitostech. Rovněž tak v okolních i vzdálených obcích a taky několikrát v Praze na Kampě. v roce 2016 vydali CD nosič. Mezi sebe pozvali:

Mužský sbor Vlčnov - vesnice prohlášená Jízdou králů.  V roce 2013 sbor slavil svoje 10. působení. Svým prvním vystoupením zahajovali tenkrát Jízdu králů. Zpívají písničky veselé, rozverné, škádlivé, ale taky milostné o ženách. jejich repertoár jsou písničky z celého Slovácka, ale především ze svého regionu. Pod vedením Petra Mikulince natočili v roce 2011 první CD nosič a jak vzpomíná jejich rodák, novinář a spisovatele Jan Janča " Bývaly to krásné večery ve škole, kde jsme se cvičili ve zpěvu a slavně to vypadalo, když jsme zpívali ať o hrubé či litanie v kostele. To nebyl zpěv placených zpěváků, to byl zpěv, který šel od srdce  k srdci". Snaha a přání zpěváků Mužského sboru Vlčnov je pokračovat v tradici

Mužský sbor Blatnice

Mužský sbor Ratiškovice - má 15 členů, vedoucí souboru je Robert Blaha. Členové vystupují v krojích které náleží do skupiny krojů oblasti jižního Kyjovska, odkud čerpá většinu svých písní do svého programu. Zpívají také písně z jiných národopisných oblastí. Vystupují při různých příležitostech. Mají za sebou řadu úspěšných vystoupení na různých folklorních festivalech, setkání mužských sborů  a  jiných kulturních akcích nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Horňácký mužský sbor Chotár - jak nám reku jejich mluvčí čítá 6 až 7 členů podle toto jak sa sejdů a skládá sa ze sólistů různých horňáckých dědin od Javorníka až po Lipov včetně Vrbek a Kuželova  kromě Nové Lhoty. Zpívajů horňácké  písničky, kterýma prezentují region.

Smíšený sbor Horní Němčí - Horněmčané - Jak nám uvedla vedoucí souboru paní Anna Jančová " Nejprve se v roce 2012 sešlo několik žen, které mají rády zpěv a začaly vystupovat na veřejnosti, Později se přidalo i několik mužů a přejmenovali se na Horněmčané. Sbor je v současné době 18 členný  z toho 12 žen a 6 mužů. Zpívají písničky moravské, slovenské, horňácké i valašské a rovněž v repertoáru mají i několik hitů z 50 a 60 let.

Lúčánek a Cimbálová muzika Lipovjánek. Svým vystoupením odpoledne zpestřily děti mladšího i staršího Lúčánku v doprovodu cimbálové muziky Lipovjánu, pod vedením primášky Rozálie Jagošové.

Pořad mluveným slovem provázela zkušená herečka Luckého divadelního spolku paní Jarmila Hrbáčková.

Mužskému pěveckému sboru Louka za jeho prezentaci během uplynulých deseti let jak doma, tak i v okolí děkujeme, přejeme, ať se podaří přidat i mladí muži do kolektivu a ať jejich písničky potěší nejednoho diváka či posluchače.

Další fotečky z akce máme zde

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.