Vytištěno 23. května 2019, 16:44 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=872&akce=view


vyšlo: 1. října 2018  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

Výstava ovoce a zeleniny

Výstava ovoce a zeleniny


Výstava ovoce a zeleniny

Sobota 22. a neděle 23. září, tak jako již tradičně Obec Louka ve spolupráci se Svazem zahrádkářů uspořádali výstavu ovoce a zeleniny. Tak jako jiné roky i letos součástí výstavy byla soutěž o "Jablko Horňácka", které se zúčastnilo tentokrát šest obcí. Louka, Lipov, Tasov, Malá Vrbka, Hrubá Vrbka a Javorník. Umístění po odborném zhodnocení 1. Lipov, 2. Louka, 3. Hrubá Vrbka

Na výstavě bylo možné shlédnou velké množství krásných jablíček, hrušek, brambor, všech různých druhů zeleniny, bylinek, sušeného ovoce, krásných dekorativních váz, prostě všeho, co naši zahrádkáři na svých zahrádkách vypěstovali. Exponáty zaplnily celý prostor sálu. Jejich dekorace se ujala členka zahrádkářů paní Jana Janásová. Aranžmá přísálí provedla členka kulturně školské komise paní Hana Hrbáčková.  Výstavu obohatily děti ze zdejší mateřské, základní školy a školní družiny, svými výtvory  vyplnily a obohatily prostory jak v přísálí, tak v sále. K výzdobě patřily taky vyřezávané dýně Lukáše a Tobiaše Zemánka.

Výstavu zahájili po úvodu starostky obce Anna Vašicové členové Mužského sboru Louka sadou písniček. Neodmyslitelně k výstavě patří ochutnávka starostovské zelňačky, která se podávala v průběhu obou dnů - vařila paní Zdeňka Maňáková s Markétou Maňákovou. Bylo možné ochutnat jablečný mošt přiopravený členy zahrádkářů. K posezení se vařila káva, podával se jablečný, meruňkový a medový řez.

V pondělí výstavu shlédly děti naší mateřské a základní školy. Vystavené poskytnuté exponáty pokud si je majitelé nevyzvednou, putuje do školní jídelny ke spotřebě všech strávníků.

Děkujeme spoluobčanům za poskytnuté vzorky ovoce a zeleniny. Taky všem zúčastněným organizátorům za přípravu této pěkné akce.

Další fotečky nalezneme zde

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.