Vytištěno 12. listopadu 2019, 06:39 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=876&akce=view


vyšlo: 4. října 2018  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

Beseda s Lucií Hlavinkovou

Beseda s Lucií Hlavinkovou


Beseda s autorkou dětských knížek Lucií Hlavinkovou

První týden v říjnu je již tradičně svátkem všech knihoven, kdy se pořádají různé akce pro čtenáře. Obecní knihovna v Louce společně s Městskou knihovnou v Hodoníně uspořádala pro žáky naší základní školy besedu s autorkou dětských knížek, paní Lucií Hlavinkovou.

Lucie Hlavinková se narodila a celý život žije v Brně. studovala na filozofické fakultě Masarykovy univerzity, kde v roce 2010 ukončila studium religionistiky. Věnuje se učení a psaní.

 V roce 2015 vyhrála literární soutěž "Hledá se autor bestselleru" nakladatelství Fragment se sci-fi povídkou "Seance", v roce 2016 pak vyhrála literární soutěž Albatrosu s příběhem pro děti "projekt pes - ten můj". Spisovatelkou se chtěla stát již od svých šesti let, kdy napsala svůj první příběh - dobrodružství pejska Bobíka.

paní Hlavinková představila dětem ve škole své tři knížky nazvané Projekt pes - Ten můj, Smečka a Prázdniny v Beskydech. Knížky jsou o chlapci jménem Honzík, který si moc přeje pejska, ale rodiče mu ho nechtěli dovolit. Vymýšlí proto různé způsoby, jak rodiče přesvědčit. Všechny tyto knížky vycházejí ze skutečných příběhů, které autorka zažila se svým pejskem. Knížky jsou napsány humornou formou a jsou doplněny krásnými ilustracemi paní Sylvy Francové.

 Autorka dětem představila i svoji úplnou novinku, která vyjde v listopadu - dětskou knížku Praštěný trpaslík a taky se zmínila o své knížce Sestry Foxovy, kterou napsala pro dospělé čtenáře.

Přednáška děti velmi zaujala, s velkým nadšením se zapojovaly do debaty a měly spoustu otázek, např. jak dlouho trvá napsání knížky, jak knížka v tiskárně vzniká, kdo do knížky maluje obrázky apod.

Vzhledem k úspěšnosti této besedy bude i do budoucna obecní knihovna v Louce pořádat různé akce pro dětské i dospělé čtenáře. Plakáty na akce můžete najít na nástěnce obecního úřadu a taky na nových webových stránkách knihovny - www.knihovnalouka.webk.cz                                                Machálková Zuzana - knihovnice

Další fotečky nalezneme zde

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.