Vytištěno 12. listopadu 2019, 07:06 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=879&akce=view


vyšlo: 24. října 2018  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

Lúcké HODY

Lúcké HODY


Lúcké HODY

Pátek 5.10 až neděle 7.10 byl nejen volebním, ale u nás v Louce to byl víkend hodový. Aktivního hodového dění se ujala mládež ročníku 2 000. Příprava na hody jistě začínala již dříve výrobou dekoračních předmětů a přípravou všeho, co je potřeba. Ale to správné veselí bylo zahájeno zábavou pro mladé, kde v sále kulturního domu hrála kapela GENERACE,   samozřejmě se šlo spát až za pozdních ranních hodin.

V sobotu při hlavní hodové zábavě k tanci i poslechu hrála Slovácká kapela Romana Horňáčka z Rohatce, tak jako tradičně hodovou zábavu zahájili stárci, následovalo sólo pořádajícího ročníku, následně sólo stárků a taky sólo s rodiči. Pro zpestření vystoupili s verbuňkem stárci z Mílovic od Pálavy.

Neděle v deset hodin byla sloužena v kostele Panny Marie Růžencové  krojová hodová mše svatá. Celebroval P.Petr Wnuk.  Ve třináct hodin byla zahájena tradiční obchůzka stárků po dědině za doprovodu Horňácké cimbálové muziky Marka Potěšila a místní mládeže. Večer následovalo posezení při cimbálové muzice na kulturním domě.

Postřehy z Nedělního průvodu a večera nalezneme zde a zde

Taky nechyběly atrakce zábavného podniku, které po celou dobu konání hodů navštívila nejenom mládež a děti, ale taky rodiče a ostatní občané. Počasí tentokrát bylo příznivé, svítilo sluníčko, všichni si nabízených atrakcí užili.

Další záběry z kolotočů nalezneme zde

Za zdárné zorganizování a průběh hodů u nás v Louce děkujeme stárkům a mládeži ročníku.

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.