Vytištěno 14. listopadu 2019, 22:19 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=896&akce=view


vyšlo: 18. dubna 2019  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

KOŠT TRNEK OD VARENÝCH PO TEKUTÉ

13. Košt trnek - od varených po tekuté...


 V sobotu 6. dubna jsme už po třinácté koštovali trnky od varených po tekuté. Od 14 hodin se na kulturním domě scházeli návštěvníci v očekávání dobré slivovice a chutného jídla, které voní po trnkách. Košt slivovice připravili naši zahrádkáři a nabízeli na 130 vzorků destilátů, z toho na 90 vzorků slivovice. Předem probíhala náročná degustace a hodnocení vzorků.

Nejlepší vzorek letos dodal pan Karel Ventus z Opavy, druhý nejlepší pan František Šimlík z Louky a třetí nejlepší paní Anežka Hrbáčková taktéž z Louky. Tradičně je součástí této akce také košt povidel, které z loňské úrody navařily místní i přespolní hospodyně. A protože byla loňská úroda kvalitní, tak i 25 vzorků povidel bylo skvělých. Degustační komise složená ze 14 zkušených žen vybrala jako nejlepší povidla paní Anny Frolové z Louky, druhá nejlepší byla povidla paní Marie Šmehlíkové a třetí cenu za povidla si odnesl pan Emil Hlahůlek. Vítězná povidla paní Anny Frolové si mohli zájemci na místě dokonce zakoupit.

V bufetu byla bohatá nabídka tradičních jídel s povidly – trnková omáčka s uzeným, pěry bramborové i moučné, kvasené šišky, šlíšky a letos nově i kyselica se sušenou trnkou. Dále byl velký zájem o patenty, báleše, koblihy, koláče, rolády i řezy s povidly, vše za symbolické ceny. Děkujeme všem ochotným ženám , které se na výrobě těchto pochoutek podílely. O jejich kuchařském umění svědčila dlouhá fronta u bufetu a prázdné talíře. 

Ke koštování všeho druhu nám krásně zpívaly 3 sbory – náš místní mužský sbor, ženský sbor Nedakonské srnky a Sboreček žen z Lipova. Příjemnou atmosféru dokreslovala cimbálová muzika Jožky Staši. Celým koštem nás slovem provedla paní Jarmila Hrbáčková.

13. Lúcký košt trnek - od varených po tekuté se zkrátka vydařil.

 

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.