Vytištěno 20. února 2020, 19:55 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=900&akce=view


vyšlo: 13. srpna 2019  |  rubrika: Novinky  |  autor: Webmaster (webmaster@obeclouka.cz)

Košt gulášů 2019

Košt gulášů 2019


Košt gulášů 2019

V letošním roce dal pořadatelům Košt gulášů pořádně zabrat, již celý týden hasiči přemýšleli o náhradním místě k pořádání koštu. Areál Pod Hájem byl kvůli vydatným deštivým přeháňkám celý promáčený. Nakonec při hasičích stál svatý Florián a počasí se konečně umoudřilo, areál relativně vyschl a košt se mohl konat Pod Hájem. Celkem se letošního koštu zúčastnilo 9 týmů, co se týče druhů gulášů, tak odvětví bylo pestré - od druhů s názvy Co v Kostelci zbylo, Hasičského segeďáku, Stavošského gulášů, Tajemství obecního úradu, Jeleního speciálu, El Clasica, Tajemství lesa, Poctivého gulášu až po Ski guláš. Jako každý rok zasedla odborná porota, která hodnotila jednotlivé guláše, taktéž hodnocení diváků bylo pro týmy důležité. Nakonec se odborná porota rozhodla pro následující pořadí:


1. místo - SKI guláš
2. místo - Poctivý guláš
3. místo - Co v Kostelci zbylo


Po spočítání hodnocení diváků si první místo odnesl Poctivý guláš.

Po celou dobu akce zpříjemňovala vaření gulášů DH Blatnička a SDH Kostelec prodával vynikající bramborové spirály.   

Tak jako každý rok bývá zvykem, výtěžek z prodaných porcí je věnován na dobročinné účely. Ani v letošním roce sbor dobrovolných hasičů nezahálel a výtěžek za prodané guláše i s dobrovolnými příspěvky bude věnován Dětskému oddělení Nemocnice Kyjov. Chtěli bychom také poděkovat SDH Kostelec, za finanční částku z prodeje bramborových spirál, kterou sbor věnuje taktéž na tyto účely.    

Sbor dobrovolných hasičů Louka děkuje všem týmům za jejich účast, návštěvníkům, kterých bylo v letošním roce spousta, za jejich podporu. Jsme rádi, že naší akci zachováváte přízeň a hlavně díky vašim finančním příspěvkům, ať už dobrovolným nebo za prodané guláše můžeme pomoci celému dětskému oddělení Nemocnice Kyjov.

Fotky jsou zde:

Webmaster (webmaster@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.