Vytištěno 17. ledna 2020, 17:48 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=901&akce=view


vyšlo: 26. května 2019  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starosta (starosta@obeclouka.cz)

Představení knihy: Než vyměnili zámky

Než vyměnily zámky


Představení knihy Než vyměnili zámky

Dne 16. 5. se v přísálí kulturního zařízení konalo autorské čtení s panem PhDr. Pavlem Popelkou CSc. Ten nám přijel představit svou nejnovější knížku s názvem Než vyměnili zámky (aneb historky pikantní, mrazivé i jurodivé).

 

Pan Popelka se narodil ve Strání, je to etnograf, sběratel písní, autor folklorních pořadů, fotograf, publicista a hráč na gajdy.

Jeho nová kniha je ohlédnutím za jeho životem, který je spjat s uherskobrodským muzeem. Je to příběh, kdy se autor vydává vlakem do Prahy, aby se tam v den svých narozenin setkal s ministrem, který osobitým způsobem ocení jeho celoživotní muzejní práci

Co řekl autor o knize?

„Knihu vydávám u příležitosti 120. výročí založení uherskobrodského muzea, ve kterém jsem 41 let pracoval a z toho 25 let řediteloval. Není divu, že vzpomínat na něj budu až do smrti. Všechno mi to tady přirostlo k srdci. Samozřejmě že to všechno jsem dělal nikoliv jen jako povinnost, ale i proto, že mě to bavilo. Ale hlavně jsem tady vykonával práci, která mi byla koníčkem, potkával jsem zajímavé lidi a našel vzácné kolegy, s jejichž pomocí se vytyčené cíle daly mnohdy i přesáhnout, a přitom jsem prožíval pocity radosti z práce i žití. Spjatost s muzeem byla také inspirací k napsání této knihy.“

S panem Popelkou jsme se setkali už poněkolikáté, vždy nás pobavil svým osobitým humorem a budeme moc rádi, pokud nás opět v budoucnu navštíví opět s další novou knížkou.

V doprovodném programu nám na housle zahráli a zazpívali pan Roman Sokol a Jiří Buzík, tímto jim moc děkujeme.

Zuzana Machálková - knihovnice

 

Obecní úřad - starosta (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.