Vytištěno 20. února 2020, 19:06 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=906&akce=view


vyšlo: 3. září 2019  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starosta (starosta@obeclouka.cz)

Dětské odpoledne na myslivecké chatě

Dětské odpoledne na myslivecké chatě


DĚTSKÝ DEN S MYSLIVCI

V sobotu 10. srpna uspořádala kulturně-školská komise obce Louka ve spolupráci s myslivci MS Volavec pro děti všech věkových kategorií dětský den na myslivecké chatě Diana ve Volavci. Začínal ve 13 hod. na KD, kde se děti rozdělily podle věku a vyrazily na cestu k chatě. Ty větší, školou povinné děti, čekala poměrně dlouhá trasa lesem až do Volavce. Po cestě děti pracovaly na několika úkolech, ve kterých získávaly indicie k uhodnutí tajného hesla. Úkoly prověřily jejich zdatnost, pozornost, paměť a důvtip. Každou skupinku dětí doprovázely starší děvčata - průvodkyně, které mohly v případě potřeby pomoci. Menší děti spolu s rodiči, případně prarodiči vyrazily k chatě kratší cestou přes Dolní konec a po cestě také splnily několik úkolů.  

    Na chatě jsme se občerstvili limonádou a opečeným špekáčkem, dospělí i kávou a pivem. Další program dětem nabídnul různorodé aktivity – od ochutnávání ovoce a zeleniny poslepu, přes střelbu ze vzduchovky i z obřího praku, po chůzi na gumovém laně nebo třeba poznávání figurek zvířat pouze hmatem. Kdo vyzkoušel všechny disciplíny, za odměnu si pochutnal na ledňáčku, který v horkém počasí každému přišel vhod.

 

    Po krátkém odpočinku přišla na řadu poslední hra, ve které se „zajíci“ (představovaní dětmi) snažili utéci „myslivcům“ (4 dospělí pořadatelé) přes vytyčené území. Hra se setkala s úspěchem; „zajíci“ totiž vyhráli na celé čáře a „myslivci“ lapali po dechu ještě dlouho po ukončení hry.

     Na konci společného odpoledne byly děti odměněny dřevěnou medailí na památku, sladkostmi a maličkou hračkou.

    Celou akci provázelo hezké počasí, déšť se spustil až večer, a tak všech 45 dětí odcházelo z chaty spokojeno. Doufáme, že napřesrok všichni zase rádi přijdou, a třeba i v hojnějším počtu.

    Na závěr bych velmi ráda poděkovala myslivcům, kteří se postarali o přípravu zázemí v chatě i okolí a zorganizovali oblíbenou střelbu ze vzduchovky. Spolupráce s nimi funguje výborně už řadu let a toho si velmi ceníme!

    Dík patří i starším děvčatům, která pomohla s přípravou a realizací programu a v neposlední řadě i rodičům a prarodičům, kteří své děti na chatu doprovodili a podíleli se na velmi příjemné atmosféře, která celé odpoledne panovala.

 

Obecní úřad - starosta (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.