Vytištěno 20. února 2020, 17:58 ze serveru Obec Louka
http://obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=908&akce=view


vyšlo: 5. září 2019  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starosta (starosta@obeclouka.cz)

Pro jedno kvítí súnko nesvítí...

Dětský program horňáckých slavností 2019


„PRO JEDNO KVÍTÍ SÚNKO NESVÍTÍ“

…..tak se jmenoval dětský pořad, který mohli diváci zhlédnout v rámci letošních Horňáckých slavností.

Tento výše jmenovaný pořad byl velmi významný pro děti Lúčánku, protože právě ony diváky nejen celým pořadem, ale v rámci něho i všemi dědinami Horňácka při hledání „súsedového“ Martina, provázely. Ať už to byla starší děvčata v roli moderátorek, nebo mladší děti, které pomáhaly s hledáním Martina a uváděním ostatních souborů.

Téměř dvě hodiny se všechny děti, domácí i ty přespolní, velmi dobře bavily při dětských hrách i při těch, v nichž se snažily napodobit práci dospělých. Více než dvě stovky dětí se na jevišti prostřídaly, aby divákům ukázaly, jak se na Horňácku vaří trnky, kovají koně, tká plátno, slaví dožínky. Malí chytali v potoce raky, z dlouhé chvíle se snažili postavit věž, z níž prý bylo vidět až do Bzence, děvčata sbírala všelijaké kvítí. Díky těm větším, dospělejším, si divák mohl všimnout, jak se tancuje verbuňk či sedlácká v jednotlivých horňáckých dědinách.

Děti z Lúčánku toho sice během celého pořadu hodně nachodily, Martina se jim ale Kačence bohužel najít nepodařilo. Nevadí. Odměnou jim za jejich snahu a píli byl upřímný potlesk diváků.

 

 

 

Tento i následné ohlasy byly důkazem, že se pořad vydařil a líbil. Byl proto odměnou nejen pro účinkující děti, ale pro všechny, kteří se jakýmkoliv způsobem na jeho realizaci podíleli. Velké díky patří dvěma lidem, kteří nám odborně pomohli při přípravě celého pořadu, a to paní Anně Lerchové a panu Petru Galečkovi. Poděkování si zaslouží všichni vedoucí dětských souborů a muzik za přípravu a nácvik tanečních a muzikantských vstupů s dětmi, dále všichni rodiče a mnohdy i prarodiče, kteří děti podporují a vedou k udržování lidové tradice. Na tomto místě bychom rádi poděkovali maminkám dětí z Lúčánku za pomoc při organizaci jak zkoušek, tak samotných vystoupení. V nemalé míře samozřejmě děkujeme všem dětem, že se ve svém volném čase věnují tancování, zpívání, hraní a věříme, že se opět spolu setkáme při realizaci nějakého dalšího zajímavého pořadu nejen na Horňáckých slavnostech.

 

Kdo by se chtěl ještě jednou na dětský pořad podívat, nebo by si chtěl určité okamžiky připomenout, je ke zhlédnutí na internetu:

https://www.youtube.com/watch?v=ypUF91LtrZY

 

Za autorský tým JANA EVJÁKOVÁ

 

Obecní úřad - starosta (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.